Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala laval käib mäng elu ja surma peale

04.11.2004 10:49

Laupäeval, 6. novembril pakub Ugala teatri suur lava tavalisest rohkem pauku ja mõõgatärinat - esietendub maailma seiklusklassika kullafondi kuuluv piraadilugu "Aarete saar".

Robert Louis Stevensoni legendaarse romaani on teatritekstiks vorminud ja lavastanud Peeter Tammearu.

"Aarete saar" on teos, mille najal on üles kasvanud palju põlvkondi - hoolimata ajast ning taustast on noortele ja noorehingelistele nende kaante vahele mahtuv suur seiklus ikka korda läinud. Stevensoni loodud maailm on ehe, seiklused tõelised ja ohtlikud ning tegelaskujud põnevad ja kaasaelamist pakkuvad.

Lavastaja sõnul pole ka Ugalas esietenduv "Aarete saar" kindlasti mitte kardemonilinnalikult lõbus röövlilugu laulude ja tantsudega. Teekond peidetud piraadiaarde järele pole lõbusõit tursimilaeval, seltskonnaks vahvad röövlipoisid. See on mäng elu ja surma peale, kus mõõk ja püss liiguvad teinegi kord kiiremini kui mõte ning seiklusest ei saa võitjatena välja tulla sugugi mitte kõik.

"Aarete saare" kunstnikutöö on teinud Jaak Vaus, helikujunduse Peeter Konovalov. Liikumised on seadnud Oleg Titov ning lavavõitlused Rein Oja.
Lavastuses lööb kaasa kogu Ugala meestevägi, kesksetes rollides on Priit Võigemast (Jim Hawkins) ning Peeter Jürgens (John Silver).