Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala ja Valmiera teatrid teinetesel külas

01.04.2008 16:46

Viljandi ja tema sõpruslinna Valmiera teatrid on aprilli algul vastastikku võõrusetendustel, mõlemad pakuvad vaatamiseks uuemat eesti dramaturgiat.

Ugala Teater mängib 1. aprillil Valmiera Draamateatris noore näitleja Ott Aardami debüütnäidendit ja -lavastust "Börs ja Börsitar" ning 8. aprillil toob Valmiera Teater Ugala lavale Andrus Kiviräha "Eesti matuse".

"Eesti matuse" tõlkis läti keelde Valmiera teatri näitleja Jaanus Johanson ning lavastusmeeskond on pärit Eestist - lavastajaks oli Andres Lepik, kunstnikutöö tegi Andrus Jõhvik ning valguskujunduse Margus Vaigur. "Eesti matus", mida Lätis reklaamitakse kui komöödiat eestlastest, on sealse publiku poolt väga hästi vastu võetud - eks naabrite üle naermine on kõigile rahvastele meelepärane. Samas rõhutavad valmieralased, et näidendis esinevad probleemid ja situatsioonid on üllatavalt sarnased elule Lätis. "Eesti matus" on kergelt irooniline näidend igavestest põlvkondade-vahelistest probleemidest," ütlevad lavaloo kohta valmieralased. "Esile kerkivad küsimused maalejäämisest või linnakolimisest ning tonaalsuses kulgevad paralleelselt kurbus ja rõõm, tragöödia ja naer. Näidendi jõud on kerguses ja eluterves eneseiroonias, millega autor neid küsimusi vaatleb."

Viljandis antaval etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja