Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala hooajalõpu lõpupeol selgusid hooaja publikulemmikud

29.05.2023 12:45

Laupäeval, 27. mail 2023 kogunes Ugala teatrirahvas ja publik ühiselt tähistama sisehooaja lõppu, et pidada maha Ugala ajaloo kõige esimene kikilipsupidu, kus õhtu tippsündmusena anti üle kuu aega kestnud hääletuse tulemusena selgunud publikupreemiad. Preemiate üleandmise meeleoluka gala suures saalis lavastas Ugalaga sel hooajal liitunud näitlejanna Margaret Sarv.

Aasta naisnäitleja Kuldõuna pälvis Klaudia Tiitsmaa, kes pälvis publikulemmiku tiitli juba viiendat korda. Tiitsmaa sai tiitli rollide eest lavastustes “Kolm musketäri” (lavastaja Tanel Jonas), “Kirsiaed” (lavastaja Andres Noormets) ja “Head lapsed” (lavastaja Ringo Ramul).

Esikolmikusse jõudsid veel Luule Komissarov rolli eest lavastuses “Kaheteistkümnes öö" (lavastaja Tanel Jonas) ning Terje Pennie rollide eest lavastustes “Kolm ahvi” (lavastaja Ringo Ramul) ja “Kaheteistkümnes öö”.

Publik hääletas lõppeva hooaja enim meeldinud meesnäitlejaks Aarne Soro, kes pälvis publikulemmiku tiitli juba kaheksandat korda. Seekord teenis Soro preemia rollide eest lavastustes “Kirsiaed”, “39 astet” (lavastaja Sander Pukk) ja “Kaheteistkümnes öö”.

Esikolmikusse jõudsid Soro kõrval Ugalas esimest hooaega kaasategev Alden Kirss rollidega lavastustes “Kolm musketäri”, “Kolm ahvi”, “Laste hotell” ja “Kaheteistkümnes öö” ning Margus Tabor rollidega lavastustes “Tule õige koju” (lavastaja Johan Elm) ja “Kaheteistkümnes öö”.

Lemmikuimaks hooaja uuslavastuseks valis publik ülekaalukalt suvelavastuse “Kolm musketäri“. Esikolmikusse jõudsid suurte häältearvuga veel Andres Noormetsa “Kirsiaed” ja Sander Puki lavastus “39 astet”.

Laureaatide auhinnad valmistas Külli Allikvee Heimtali loomestuudiost Viljandimaalt.

Publik sai hääletada oma eelmise hooaja lemmikuid kolmes kategoorias ning selleks oli võimalus nii interneti teel kui ka teatrimajas kohapeal. Hääletada sai peaaegu kuu aja jooksul mais ning vastuseid saabus taas arvukalt ehk pea 800 teatrikülastajalt.

Pildil publikupreemiate üleandmine Ugalas. Foto: Kalev Lilleorg