Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala “Helesinine vagun” sõidab Budapesti

05.03.2010 13:05

Ugala teater mängib oma staažikaimat lavastust “Helesinine vagun” 18. märtsil Budapestis Merlini teatri laval. Etendus antakse Eesti nädala raames.

Eesti nädal on suurim iga-aastane eesti kultuuri tuvustav üritus Ungaris. 2010. aasta Eesti nädalat korraldab Budapesti Eesti Instituut koostöös Szimplafilmiga, Szombathely ning Debreceni ülikoolidega.

Üritus toimub 18.–24. märtsini kolmes Ungari linnas: Budapestis, Szombathelys ja Debrecenis. Lisaks Ugala etendusele on kavas rahvusvaheliselt hinnatud uue eesti filmitoodangu näitamine, Friedebert Tuglase novelliauhinnaga premeeritud tööde uute ungarikeelsete tõlgete lugemised, kirjandusõhtu Budapesti ühes populaarseimas klubis, fotonäitus ning eesti köögi tutvustamine.

Kuna “Helesinise vaguni” autor Andrus Kivirähk on Ungari kultuurihuviliste ringis tuntud ja ka käesolev näidend on juba 2005. aastal ungari keelde tõlgitud ning raamatuna ilmunud, oodatakse Ugala Budapesti-etendusele lisaks kohalikele eesti kultuuri sõpradele ka palju tavapublikut.

Etendusele valmistatakse ungarikeelsed subtiitrid. “Helesinine vagun” esietendus Ugalas 2003. aasta kevadel ning Budapestis antakse 95. etendus. Loo lavastas Taago Tubin, mängivad Aarne Soro, Gert Raudsep, Meelis Rämmeld, Kata-Riina Luide, Arvo Raimo ja Tanel Ingi.

Helle Leppik
Ugala kirjandustoimetaja