Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala asub ratastele

26.06.2008 11:59

26. juunist 29. juunini rändab mööda Ida-Virumaad Ugala teatri suvelavastus, Bernard Kangermanni laulumäng "Naabri Mari".

Möödunud suvel Ugala tiigi kaldal esietendunud lavalugu jõudis eelmise suve jooksul kokku tervelt üheteistkümnesse Eestimaa punkti, kus kutselised teatrid on haruharvadeks külalisteks. Pärast ülimenukat ringreisi tuli paljudest Eestimaa paikadest kutseid seda lavastust mängima tulla ning sel suvel asub Ugala taas ratastele, võttes sihtpunktideks Ida-Virumaa ja Võrumaa. Ida-Virumaa etendused toimuvad 26. juunil Avinurme Rahvamaja platsil, 27. juunil Lüganuse Keskkooli pargis, 28. juunil Toila Oru pargis ja 29. juunil Iisaku Laululaval.

Selline teatrisuvi on põnevaks kogemuseks ja omalaadseks väljakutseks näitlejatele. Kui vanem näitlejate generatsioon mäletab veel 60-ndate ja 70-ndate aastate nädalatepikkusi ringreise ja elamist nn "baasides", siis "Naabri Mari" noorele trupile on see olnud esmakordne kogemus.

Õhtu-õhtult tuleb end ja lavakujundust kohandada uute mängupaikade ja erinevate loodustaustadega. Heli- ega valgustehnikat selle lavastuse juures ei kasutata - valgust annab õhtune päike ja heli on just näitlejate koolitatud häälte tugevune.

"Naabri Mari" on rõõmus ja rahvalik lavalugu, Bernard Kangermanni eelmise sajandi algupoolest pärit laulumäng. Nagu ühele õigele külajandile kohane, on selles loos palju laulu ja pillilugu, mahlakaid tegelasi, värvikaid ütlemisi, segadust ja äravahetamisi. Otse loomulikult saavad aga kõik lahtised otsad lõpuks roosa lehviga kokku sõlmitud. Seega - idülliline lõpp sulnile suveõhtule.

"Naabri Mari" lavastajaks on Margus Vaher, kelle varasematest lavastustest on publikul kindlasti meeles ka laulumängud "Mees minevikuga", "Mootorpruut" ja "Haljal aasal". Suvelavastuse kunstnik on Silver Vahtre, muusikajuht Peeter Konovalov ja liikumisjuht Oleg Titov. Kaklus-stseenid on seadnud Indrek Sammul.

"Naabri Mari" näitetruppi kuuluvad Maria Soomets, Jaana Kukk, Janek Vadi, Ott Aardam, Karol Kuntsel, Aarne Soro, Hilje Murel, Vilma Luik, Andres Tabun, Kadri Lepp, Kata-Riina Luide, Tanel Ingi, Jaanus Kask, Piret Aus, Merike Toomla ja Ando Loosaar.

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja