Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala alustab suvehooaega uuslavastusega

18.06.2008 15:43

18. juunil jõuab Ugala tiigi kaldal publiku ette Ugala sellesuvine uuslavastus "Ühes Eesti teises linnas". Tim Jansoni kirjutatud mahlaka ja suviselt kerge komöödia toob lavale Aili Teedla.

Nagu loo pealkirigi ütleb, viib valmiv lavalugu vaatajad ühte Eesti linna. Millisesse just, polegi tähtis, sest sääraseid aguleid, milles näidendi sündmused hargnevad, on igas linnakeses. Kindlasti tulevad tuttavad ette ka loo tegelased, vahvad ja värvikad agulielanikud, kes muretult oma päevi õhtusse veeretavad.

Nende rõõmsa ja rahuliku elurütmi lööb aga segi Rootsist saabuv vanaproua, kes osutub nende majade pärijannaks. See, mis siis juhtuma hakkab, on kõike muud kui väikelinna sulnis argipäev. Üks veider juhtumine ajab teist taga ja issanda loomaaia kirevus avaldub kogu selle täiuses.

Pedagoogikaülikoolist näitejuhihariduse saanud Aili Teedlale on see esimene lavastus kutselises teatris, debütant näitekirjanduse vallas on ka autor Tim Janson. Lavastuse kunstnikutöö on teinud Ugala peakunstnik Jaak Vaus.

Suvelavastuses "Ühes teises Eesti linnas" teevad külalisnäitlejatena kaasa Ene Järvis Tallinna Linnateatrist ja Jüri Vlassov Endlast. Ugalalastest kuuluvad truppi Ott Aardam, Arvi Mägi, Peeter Jürgens, Luule Komissarov, Kata-Riina Luide, Tarvo Vridolin, Peeter Tammearu, Carita Vaikjärv ja Kadri Lepp.

Suvelavastust mängitakse juunis ja augustis kokku 10 korda. Juunikuu etendused toimuvad 18. - 21. juunil algusega kell 18.

Ugala vabandab esimeste piletiostjate ees, kelle piletile on ekslikult trükitud etenduse algusajaks kell 19.00. Loodame, et info jõuab kõigini ja keegi ei jää selle teatripoolse apsaka tõttu etendusele hiljaks.

Helle Leppik
[email protected]