Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ugala alustab hooaega

14.08.2006 17:22

14. augustil sai Ugala teatri rahvas pärast suvepuhkust taas kokku, et minna vastu Ugala 87. hooajale.

Ugala näitlejaskonnas muutusi toimunud ei ole, trupijuhi kohale asub varem väljasõiduadministraatorina töötanud Leini Kõrtsini.

Uue teatrihooaja avalavastuseks saab "Keisri hull", mis valmib Jaan Krossi samanimelise romaani alusel, lavastajateks Jaak Allik ja Peeter Tammearu.  Esietendus on planeeritud 30. septembrile.

Priit Võigemast on väikeses saalis alustanud proove menuka Šveitsi näitekirjaniku Igor Bauersima näidendiga "norway. today", osalisteks Carita Vaikjärv ja Tanel Ingi. Esietendus on 7. oktoobril.

Uue lavastuse toob publiku ette ka Ugala lastestuudio - Kristi Teemuski käe all valmib muinaslugu "Kes päästab koletise?", mille esietendus on planeeritud 28. oktoobrile.

1. detsembril jõuab aga Ugala suurele lavale Tiina Brännare ja Eppu Nuotio muusikal "Marilyn", mille lavastaja on Kalju Komissarov, muusikajuht Peeter Konovalov ja liikumisjuht Oleg Titov ning hullutava Marilyn Monroe rollis astub publiku ette Hilje Murel.

Algava hooaja esimesed etendused annab Ugala oma vabaõhulaval tiigi kaldal - veel kaheksal korral on seal võimalik näha menukat suvelavastust "Kolm klaasikest kirsiviina", mis sündis Anton Tšehhovi novellide alusel, lavastajaks Peeter Tammearu.

Hiiumaal ja Saaremaal mängitakse 21. ja 22. augustil Enn Vetemaa komöödiat "Püha Susanna ehk Meistrite kool".

Helle Leppik,
Ugala kirjandustoimetaja