Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

U-Galal kuulutati välja Ugala publikupreemiad Kuldõun 2015

19.05.2015 14:28

16. mail kuulutati Ugala teatris välja publikupreemiad Kuldõun 2015. Publik sai hääletada oma lemmikute poolt kahe nädala jooksul nii interneti vahendusel kui ka teatrit külastades. 

Parima kunstniku auhinna vääriliseks tunnistas publik suurejoonelise jõulumuusikali "Hiired on hiired" ja noored Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia 10. lennu üliõpilased Marko Odari, Laura Maria Mäitsi, Eliisa Vellama, Liisa Liksori, Anni Eimpalu, Kaisa Riivaldi, Maarja Räni, Katre Sulase, Meeli Tuoppi ja Anna Rosalie Uudre.

Parimaks naisnäitlejaks valis publik Klaudia Tiitsmaa, kelle kanda oli peaosa Ugala teatri lavastuses "Amalia", samuti Katharina, Krista ja Yolanda rollid lavastuses "Hirm sööb hinge seest" ning Nora roll lavastuses "Kaheksajalg". 

Parima meesnäitleja preemia sai Tanel Ingi, kes mängis võõramaalast Alid lavastuses "Hirm sööb hinge seest" ja Maunot lavastuses "Kaheksajalg".

Parima lavastuse kategoorias kogus enim hääli Tanel Ingi lavastatud "Amalia", mis räägib liigutava loo väikelinna haiglas töötavast keskealisest üksikisast ja tema 17-aastasest tütrest Amaliast, keda ülejäänud maailm sildistab autistiks.

Preemiaid jagati Ugala teatrimajas toimunud U-Gala peol, millega tehti pea kõigi teatri töötajate aktiivsel osalusel kummardus kapitaalremonti minevale teatrimajale.