Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TÜVKA tudengid korraldavad üle-eestilise kultuurifestivali

09.04.2014 12:59

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite eestvedamisel jõuab 6. maist kuni 17. maini kuude Eesti linna kontsertide-etenduste sari ’’Kultuuridessant’’, mille raames tuuakse publiku ette teater, tants, muusika ja kunst.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja sõnul on Kultuuridessant huvitav formaat, mis võimaldab kõnetada publikut paindlikul moel. „Seda veavad meie kooli noored ise, rakendades kogu Kultuuriakadeemia erialade liigirikkust,“ rääkis Barkalaja.

Kultuuridessant on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite loodud kunstiteoste üle-eestiline festival, mis kestab 6. maist kuni 17. maini. Projekti eesmärk on tudengite loovtöid näidata võimalikult paljudes linnades ning erinevatel lavadel. Kahe nädala jooksul külastatakse Tallinnat, Tartut, Pärnut, Narvat, Rakveret ja Viljandit. 

Kultuuridessandi peakorraldaja Helena Tamme jaoks on projekti näol tegemist kultuurikorralduse eriala lõputööga. ,,Ma valisin selle oma lõputööks, sest see on hästi tänuväärne projekt. Saame meeskonnaga laiemalt presenteerida kõike seda, mis siin koolis luuakse, aga mis tihti jääbki Viljandi Kultuuriakadeemia seinte vahele,’’ ütles Tamm.

Kultuuridessanti võib võrrelda ühe suure ringreisiga. ,,See on tudengite enda poolt tehtav kultuurifestival: me pakime kõik oma ülikoolis loodava ühte bussi ja sõidame sellega tänavu kuude erinevasse Eesti linna,’’ lisas Tamm.

Tamme sõnul on Kultuuridessant nii festival kui ka kontsertide-etenduste sari. Kõigis kuues linnas tuuakse publiku ette üheksa mono- ja kaks täispikka teatrilavastust, neli tantsuetendust ja üks pärimus-ja jazzmuusika kontsert. Publikul on võimalus osaleda ka muusika töötubades, külastada tudengite käsitöö- ja fotonäitust ning vaadata videoinstallatsioone. 

Kultuuridessanti tutvustavat videot näeb Hooandja veebilehel aadressil http://www.hooandja.ee/projekt/kultuuridessant-annab-hoogu-noortele-tegijatele


Kultuuriakadeemia lõpetab igal kevadel ligi 150 noort. Kultuuriakadeemia tudengid ja vilistlased on tänased ja homsed Eesti kultuurimaastiku kujundajad, saades koolist kaasa tugeva identiteeditunde. Vilistlasi võib leida nii loomeasutuste juhtide kui ka Kultuuriministeeriumi ametnike hulgast.  Tänu rakenduslikule ja interdistsiplinaarsele haridusele töötavad pea kolmveerand Viljandi kultuuriakadeemia lõpetajatest omandatud erialal.
 

Lisainfo ning programm:

Pildid Kultuuridessandil osalejatest:Pressiteate koostas:
Kristlin Kunnus
TÜ VKA, kultuurikorraldus III kursus
+372 56 480 752

Kontaktisik:
Helena Tamm
Kultuuridessandi projektijuht
+372 551 09 78