Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tuum Teatri projekt uurib naiste suhet numbritega

04.11.2021 13:44

Tuum Teater uurib läbi rakendusliku teatri vahendite naisi ja neid ümbritsevaid numbreid – nii neid, mis meid rõõmustavad, aga ka neid, mida me parema meelega unustada tahaks.

Tule kuula laupäeval, 6. novembril 2021 kell 19 online ülekannet - mida kujutab endast rakendusteatri projekt "Naised & numbrid" ja kuidas sina saaksid läbi oma elukogemuse midagi maailmas muuta.

Numbreid on naiste elus palju – kuupäevad ja protsendid, meetrid ja sekundid. Numbrid mängivad meie elus väga suurt rolli isegi siis, kui sellele igapäevaselt ei mõtle. Millised on sinu elus need numbrid, ilma milleta poleks sina päriselt sina? Millised on need numbrid, mis sind kurvaks teevad või rõõmustavad? Millistest numbritest on saanud sinu kinnismõte ja milliseid sa tahaks unustada? Just nendele küsimustele teatriprojekt vastuseid otsib. 

“On nii palju aspekte, mis on naiste eludes olulised. Meie tahaksime teada ja kirja panna nende numbrite lood, mida sina endaga kaasas kannad, et teha neist teatrilavastus," rääkis projektijuht ja idee autor Liia Kanemägi.

Selle aasta novembrist kuni järgmise aasta maini kogutakse rakendusteatri projekti raames naistelt intervjuude vormis lugusid, lisaks kohtutakse etenduse ettevalmistamiseks nii veebis kui ka füüsilises ruumis. Sellest sünnib lavastus, mida kevadel mängitakse vähemalt kuuel korral üle terve Eesti.
"Kui astud välja argipäevast ja vaatad oma elu kõrvalt, näed seal toimuvat nagu näitemängu - naljakat, kurba, sügavat, lihtsat. Näed lugusid, mis võivad kõnetada, huvitada või aidata ka teisi. Sina jagad lugusid, professionaalsed teatriinimesed panevad neist neist kokku lavastuse, milles sina võid mängida iseennast - see ongi rakendusteater,” rääkis Kanemägi. Projektijuhi sõnul saavad projektis osalevad naised valida, kas nad räägivad oma lugusid avalikult või anonüümselt, kas nad soovivad minna lavale või hoida tagaplaanile. Igal juhul on sellises vormis lugu, kus erinevaid teatrivõtteid kasutades aidatakse naistel oma elusid avada, kõige siiram, ausam ja otsekohesem teater.

Esimene kohtumine, kus lisaks Liia Kanemäele osaleb rakendusteatri juhendaja Mariliis Peterson, toimub sel laupäeval, 6. novembril kell 19.00 internetis (https://fb.me/e/kyh4zgG27). Intervjuusid ja kohtumisi aitavad lavastuseks vormida dramaturg Dagmar Lamp ja kunstnik Triin Simson

Projekt saab teoks tänu Briti Nõukogule, kes toetab sotsiaalse ühtekuuluvuse projekte Eestis läbi People to People kultuurilise kaasamise programmi. 

Liia Kanemägi
"Naised & numbrid" projektijuht
rakendusteatri juhendaja
+372 56633019
tuumteater@gmail.com