Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tulekul: Tantsunädal Viljandimaal

13.04.2016 13:04

Tantsunädal Viljandimaal 2016
Koos kevade saabumisega jõuab Tantsunädal Viljandimaale

Igal aastal 23.–29. aprillini toimub kaasaegset tantsukunsti esitlev nädal, mille kavasse mahub nii tantsu vaatamist kui kaasategemist, tantsust kuulamist, kirjutamist kui tantsule kaasaelamist. Juba 11. korda toimuva tantsunädala idee on olla igas vanuses nii kunstihuvilise kui tavakodaniku igapäevaseid tegevusi sisaldav propaganda, mis kulmineerub 29. aprillil rahvusvahelise tantsupäeva tähistamisega.

Tantsunädala eriline fookus on noortel. Soovime tutvustada kaasaegset ja professionaalset tantsukunsti, anda isiklikku osalemiskogemust ja suhestada noori kaasaegse etenduskunstiga. Nii toimuvad koolides kontakttantsu- ja loovtantsutunnid, kooliprogramm „Mõtlevad tantsijad“ ja kaasaegse tantsu etendused. 

Tantsunädala õhtune programm on sisustatud tantsuetendustega, kus esitlusele tulevad näiteks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia värsked koreograafia lõputööd, esinevad STL Premiere`16 debütandid, Tallinna Tantsuteatri Bachi Ikoonid, külalised Berliinist ja mujalt. Uue tegevusena 2016. aastal on residentuur koreograafile, kes sobitab oma väljundi Tantsunädala programmi. Samal ajal viibivad Viljandis tantsukriitikute võrgustiku Writing Movement liikmed, kes samuti suhestuvad nädala jooksul toimuva programmiga. Lisaks toimub täienduskoolitus, raamatuesitlus, eurütmia-etendus, filmiõhtu, tantsujooga, tantsufotonäitus, ööülikool ja veel üllatusi, mida saab näha, kogeda ja märgata Viljandi Tantsunädalal. 


Lisainfo:
Anu Sööt, projektijuht [email protected]
Ele Viskus, kunstiline juht [email protected]