Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tulekul on NU Performance festival V

03.11.2014 15:38

Üle kolme aasta toimub novembris taas NU Performance Festival. Rahvusvaheline etenduskunstide festival leiab aset 19.–22. novembrini Tallinnas ning kannab alapealkirja “So Far So Good”. Festivali kuraator on Krõõt Juurak.

NU Performance Festival toimub 2014. aastal juba viiendat korda. Esimese “väljalaske” puhul 2005. aastal kirjutasid festivali idee autorid Priit Raud ja Anders Härm saateks, et “festival uitab ringi teatri, kujutava ja performance`i kunsti, popmuusika ja kaasaegse tantsu vahemaastikel. See on defineerimatu, amorfne ning dünaamiline ala, kus põimuvad erinevad erialad, arusaamad, traditsioonid. Siin, õieti ei-kellegi-maal, tekivad hübriidsed kultuurivormid ning luuakse uusi autoripositsioone”. Festivali üritused on nende aastate jooksul toimunud Kanuti Gildi SAALis, Tallinna Kunstihoones, Tallinna Linnagaleriis, Von Krahli Teatris, KUMU auditooriumis, Sokos Viru hotellis ning ka kunagises Maakri tänaval asunud Kehrwieder Gourmet kohvikus. Sellel aastal on festival kogu programmiga tagasi Kanuti Gildi SAALis ning festivali kuraatoriks on Krõõt Juurak.

“So Far So Good” ei ole pealkiri, vaid pigem asjade seis, mis tuleviku suhtes erilisi lubadusi ei anna. Kui festivali kutsuda “So Far So Good”, saab sellest paratamatult ka pealkiri, kuid laialivalgumise ja nurjumise oht jääb.
Näiteks: Kuidas kutsuda jalgadeta kassi? Tass? Kutsu kuidas tahad, ta ei tule nagunii!

“So Far So Good” esitleb kunstnikke ja kunstitöid, etendusi ja esinejaid, esinejaid ilma etenduseta, etendusi ilma esinejateta, koos ja ilma publikuta, võibolla ka publikut ilma etenduseta; teisisõnu võimalikke etenduspõhiseid tegevusi ja esinemis-konstruktsioone. Kõrge mängulisuse tase, nähtamatus, ettearvamatus ja artstravaganza võib koguni festivali teostuse kahtluse alla seada. Nagu mõte näitlejast, kes oma rollist ette jõuab ning lihtsalt ära kaob, esineb kuraator kunstnikuna, kunstnik näitlejana, koreograaf terapeudina, taustanäitleja taimena, lisaks veel konflikt festivali tiimis. Eks siis näis.

Festivali kuraator Krõõt Juurak on koreograaf ja esineja, kes viimased kümme aastat tegutsenud etendus- ja kujutava kunsti, teatri ja tantsu valdkondades nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Ta on õppinud tantsu ja koreograafiat ArtEz Arnhemis ning kujutavat kunsti Sandberg Instituudis Amsterdamis.

Osalevad kunstnikud:
Simon Asencio (Amsterdam/Brüssel),
Alex Bailey (Viin/Birmingham),
Djana Covic (Haag/ Viin),
Dora García (Barcelona),
Uschi Geller Experience (Hamburg),
Krõõt Juurak (Viin/Tallinn),
Rytis Saladžius (Vilnius),
Alissa Šnaider (Tallinn),
Chicks On Speed (Cologne/Barcelona/Sydney)
Festivali täpne kava: www.saal.ee

Kontakt:
Eneli Järs
tel.: +372 5069655 / e-mail: [email protected]
Kanuti Gildi SAAL
www.saal.ee