Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TÜL esitleb: Teatrikriitika Sümpoosion 2012

01.11.2012 11:24

TÜ Teatriteaduse Üliõpilaste Loožil on suur rõõm teatada, et sel sügisel jätkatakse iga-aastaste vestlussarjadega. Selle sügise projekt kannab eriliselt pidulikku pealkirja - Teatrikriitika Sümpoosion 2012.

Kolmel õhtul kohtuvad Tartus, Von Bocki majas kaks eesti teatrikriitikas tegevat inimest, et arutleda selle mineviku, oleviku ja tuleviku üle. Kindlasti soovime „Teatrikriitika sümpoosioni“ vestlusõhtutel arutlusele võtta teatrikriitika-alase hariduse teema ning tõstatada taas küsimuse: kes on professionaalne teatrikriitik (ja kas ta on üldse olemas)? Kuna TÜL-i liikmed on Tartu Ülikooli teatriteaduse eriala õpilased, siis puudutab see küsimus meid otseselt. Lisaks on olulised küsimused, mis puudutavad „jooksva kriitika“ nõrkusi ja tugevusi, kriitika mõjuvõimu lavastuste edule, kriitikute balansseerimist subjektiivse ja objektiivse vahel, metakriitika vajalikkust ning suhteid kriitikute ning praktikute vahel.

Oodatud on kõik, et koos piinavaid küsimusi lahendada ja värskeid mõtteid vahetada. Ajakava:
07.11.2012 Heili Sibrits ja Madis Kolk (Ülikooli 16-102)
28.11.2012 Ott Karulin ja Jaak Allik (Ülikooli 16-102)
04.12.2012 Pille-Riin Purje ja Meelis Oidsalu (Ülikooli 16-102)
Kõik üritused algavad 18.00.

Peatsete kohtumisteni!
Teatriteaduse Üliõpilaste Loož

***
MTÜ Teatriteaduse Üliõpilaste Loož on Tartu Ülikooli üliõpilaste erialaorganisatsioon, mis loodi 1993. aastal süvendatud teatriuurimise ja teatrialase dialoogi pidamiseks. TÜL-i eesmärkideks on teatriteaduse edendamine Eestis ning oma liikmete ja teiste tudengite silmaringi avardamine teatri alal. Oluline on pakkuda teatriteaduse tudengitele võimalust teoreetilisi teadmisi praktiseerida. Selleks korraldab TÜL aruteluõhtuid, loenguid, seminare ja kevadkooli. Lisaks kogub TÜL erialast kirjandust ja audio-visuaalseid materjale ning osaleb võimaluste piires festivalidel, seminaridel ning teistel teatriga seotud üritustel nii Eestis kui välismaal.