Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Tuhkatriinu” kaotab Linnahallis kristallkingakese

14.12.2005 10:54

Kolmapäeval, 14. detsembril esietendub Tallinna Linnahallis muusikal "Tuhkatriinu". Smithbridge Productions koostöös Muusikaliteatriga toob kõigi suurte ja väikeste inimeste rõõmuks Tallinna Linnahalli lavale Rodgersi ja Hammersteini igihalja koguperemuusikali "Tuhkatriinu", mille nimiosas särab Nele-Liis Vaiksoo.

Muusikali lavastaja on Eero Spriit, muusikaline juht ja dirigent Erki Pehk (RO Estonia), koreograaf Jüri Nael, dekoratsioonikunstnik Ain Nurmela, kostüümikunstnik Mari-Ann Ahas, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla) ning grimmikunstnik Tiiu Luht (RO Estonia).
Nele-Liis Vaiksoo kõrval astuvad muusikalises muinasloos lavale Bert Pringi (Prints), Helgi Sallo (Kuninganna), Peeter Oja või Tarvo Krall (Kuningas), Eda-Ines Etti (Hadjas-ristiema), Anne Veesaar (Võõrasema) ning Eva Püssa ja Marika Vaarik (Võõrastütred). Lisaks teevad kaasa ka Rolf Roosalu, Soul Militia jt.

Tuntud muinasloo Tuhkatriinust - orvuks jäänud tüdrukust, kes vaatamata kurja võõrasema jõupingutustele abiellub kauni printsiga, on muusikali autorid vorminud värviliseks ja tujuküllaseks vaatemänguks. Lugu on ühtlasi väga kaasaegne - selleks, et sinu unistused tõeks saaksid, ei piisa ainult imedesse uskumisest, vaid tuleb ka ise selle nimel võidelda. 

"Tuhkatriinu" on ainuke muusikal, mille tuntud muusikalimeistrid R. Rodgers ja O. Hammerstein II kirjutasid spetsiaalselt televisiooni jaoks. 1957. aasta märtsis CBS-TV kanalil esietendunud muusikali peaosas mängis Julie Andrews. "Tuhkatriinu" teleülekannet vaatas sel õhtul üle 107 miljoni inimese, mis on tänase päevani Ameerika läbi aegade suurim muusikaliülekande telepublik. Et jõuda samasuguse vaatajatearvuni tulnuks seda muusikali Broadway kõige suuremas teatris mängida 110 aastat järjest.
Pärast üliedukat telelavastust tehti muusikalist "Tuhkatriinu" ka teatriversioon, mis on tänase päevani ülipopulaarne - igal aastal tuuakse ainuüksi USA-s lavale 250 uut Rodgersi ja Hammersteini "Tuhkatriinu" lavastust.

"Tuhkatriinu" esietendub Tallinna Linnahallis 14. detsembril kell 19:00. Detsembris mängitakse "Tuhkatriinut" üheteistkümnel korral ning uuel aastal antakse neli lisaetendust 6., 7. ja 8. jaanuaril 2006.


Anne Veesaar
Tarvo Krall
Mikk Purre

produtsendid