Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“TÜHI saal 2” Kirjanike Maja musta laega saalis seob kirjanduse ja teatri

02.12.2015 13:08

9. detsembril kell 18 toimub Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis järjekorras teine „TÜHI saal“, mis kuulub Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) kirjanduslike kolmapäevade sarja.
“TÜHI saal 2” ühe korraldaja, TÜHI eesti kirjanduse professori Piret Viirese sõnul on nüüdne sündmus küll temaatiline järg esimesele – ka sel kirjandusõhtul tegeletakse tühjuse teemaga – ent seda tehakse teistsuguses vormis. „9. detsembri üritus pole klassikaline ja minimalistlik, vaid teatraalsem, suurejoonelisem ja lavastuslikum,“ ütles Viires.
Saali täidavad seekord tühjuse-teemaliste tekstidega Mariliin Vassenin, Johanna-Mai Vihalem, Igor Kotjuh, Urve Eslas ja Wimberg. Ühtlasi toimub Jan Kausi seni avaldamata novelli „Tühi saal“ esiettekanne, mille on dramatiseerinud ning lavastanud Jaanika Juhanson ning kus teevad näitlejatena kaasa kõik teised üritusel esinejad. Valgus- ja videolahenduse loob Johanna-Mai Vihalem ning muusikalise kujunduse eest vastutab heliduo Kristin Orav – Juhan Vihterpal.

„TÜHI saal“ on Kirjanike Maja kirjanduslike kolmapäevade raames toimuv sari, mida korraldab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut koostöös Kirjanike Liiduga. Sarjas astuvad lavale TÜHIga seotud luuletajad ja teised loomeinimesed.

Lisainfo: 
Jaanika Juhanson - [email protected]
Piret Viires - [email protected], 5516647