Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tudengiteatrid panevad Viljandi kihama

07.02.2013 15:23

15.–17. veebruari nädalavahetus tõotab Viljandis tulla täis suurt sagimist – üle Eesti tulevad kokku kõik tudengiteatrite trupid, et kohtuda, õppida, näidata ning eelkõige vaadata, mis tudengiteatri maastikul hetkel toimub. Kokku tuuakse vaatajate ette 8 lavastust.

Tudengite Teatripäevad said alguse 11 aastat tagasi ühe huvijuhtide kursuse koolitööna ning kümne aastaga on festival Viljandisse toonud palju erinevaid tudengeid, kelle südameasjaks on teater. Tänavu on võimalik näha kahte tudengiteatrit, kes on festivalist osa võtnud algusest peale – Tartu Üliõplasteater ja Tallinna Tehnikaülikooli „T-Teater“.

Peale nende kahe veterani astuvad lavalaudadele veel 5 truppi Eestist ning külalisena lõunanaabrite lätlaste tudengikooslus „IDEA GNOSIS experimental studio“, kelle etendus „skin skin you my black crow“ toob vaatajate ette tantsuvormi pandud mõtted inimeseks olemise tähendusest ning kutsuvad publikut kaasa mõtlema tavakäibes olevatele lausetele nagu „paksu nahaga“, „nahka üle silmade tõmbama“ ja „tunda seda omal nahal“.

Kolme päeva sisse mahub peale etenduste ja taaskohtumisrõõmu veel muudki, kõiki huvilisi oodatakse peale iga etendust tagasiside ringi, kus Kolm Tarka igale trupile omapoolseid mõtteid jagavad. Kolme Targa esinaine on sel aastal Garmen Tabor. Laupäeval saab kuulata teatriseminari teemal „Sünergia“, mis on ka kogu festivali üldine teema, ning pühapäeval on osalised oodatud kahte õpituppa – Indrek Sammuli lavavõitlusse ja külaliste lätlaste juurde Butoh tantsu õppima.

Programmi ja truppidega saab lähemalt tutvuda aadressil www.kultuur.ut.ee/et/teatripaevad.

Lisainfo
Vilja Rebane Volmer
pressipealik
[email protected]
55601884