Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tudengite Teatripäevad vallutavad taas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lähiümbruse

28.01.2014 12:58

14.–16. veebruarini toimuvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja Sakala Keskuses 12.  Tudengite Teatripäevad. Festivalist võtavad osa kõige meeleolukamad harrastusteatrite trupid üle kogu Eesti. Festivali korraldab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ning sellel aastal on peakorraldajaks akadeemia üliõpilane Kadri Sprenk.

Tudengite Teatripäevadele, mis annab võimaluse kõrgkoolis tegutsevatele loomingulistele gruppidele esitada oma erinevaid etteasteid, lisavad sel aastal värvi kuus harrastusteatri truppi üle kogu Eesti, nagu näiteks T-Teater Tallinnast ning Improkraatia Tartust. Lisaks astuvad lavale külalised Läti Kultuurikolledži tudengiteatrist ja Helsingi üliõpilasteatrist. Kuna tahtjaid oli palju, noppis festivali tiim välja põnevamad lavastused, mis tuuakse publikuni nii TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Black Boxis kui ka Sakala Keskuses.

Noorte lavastustele annavad tagasisidet kolm Tarka, kelleks 2014. aastal on Eesti teatrikriitik ja lavastaja Jaak Allik, vabakutseline näitleja, impromees ja rändaja Rändteatris Vaba Vanker Rauno Kaibiainen ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti programmijuht Garmen Tabor.

Küsides juhuslikult möödujalt, Kristjanilt, et mida ootad festivalilt, saab vastuseks järgneva: ''Noo, tudengitelt ootaks ikka ülevõlli nalja ning uusi ja põnevaid etteasteid.'' Seda kõike ka peakorraldaja Kadri Sprenk lubab.

Tudengite Teatripäevad on Eesti tudengiteatrite ja harrastusgruppide tegevusele suunatud festival, mida korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased. Festival toimub traditsiooniliselt veebruarikuu teisel nädalavahetusel Viljandis. Festivalil osalevad Eestis tegutsevad üliõpilaste harrastusteatrite trupid ning külalised naaberriikidest.

Huvilistele on etenduste külastamine tasuta, kuid oodatud on südametunnistuse järgi toetusi meie annetuskasti. Lisaks on 15. veebruaril võimalik kõigil osa saada Sakala Keskuses toimuvast lõbusast teatripeost, kus esinevad Eneseimetlejate Klubi ning üllatuskülaline. Sissepääs peole piletiga, kaelakaardiga tasuta.
Festivali kava ning täpsem info www.kultuur.ut.ee/teatripaevad .

Festivali toetavad: A.Le Coq, Hansa Liinid, Teater Vanemuine, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilasesindus, Ugala Teater, Löfbergs, Cha, Alis co, Veski Mati, Pajumäe Talu, AS Kalev, Kadarbik, Viljandi Tarbijate Ühistu, Viljandi Huvikool, Tartu Ülikooli üliõpilasesindus, Culflex, Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Lisainfo:
Kadri Sprenk
peakorraldaja
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia
+372 59 052 818
kadrisprenk@gmail.com

Koostaja: Kaisa Jõgeva
pressiesindaja
kaisa.jogeva@gmail.com