Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tudengid asutasid Jüri Sillartit mälestava preemia

29.05.2012 09:51

Jyri Sillart29. mail kell 19 toimub Balti Filmi- ja Meediakoolis filmimehe ja õppejõu Jüri Sillarti sünniaastapäevale pühendatud mälestusõhtu ja pidu. Esmakordselt antakse ka üle Püha Jüri preemia silmapaistvale filmiüliõpilasele.

Püha Jüri preemia saaja puhul hinnatakse üliõpilase erialast arengut ja võimekust, meeskonnatöö oskust, õppeedukust ja osavõtlikkust koolitööst ning loomulikult ka "jumalikku annet", kui kasutada Jüri Sillarti enda väljendit. Preemiaks on rahaline stipendium 1000 eurot, mille on välja pannud Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kinoliit. Preemiale lisandub  rändreliikvia, mille kujundas klaasikunstnik Ivo Lill. Preemia saaja valivad välja Anneli Ahven,  Mait Mäekivi, Elen Lotman, Sulev Keedus, Tiina Andreas, Madli Lääne ja Ly Pulk.

Peol meenutavad Jüri Sillartit nii tema kollegid, sõbrad kui õpilased, mälestusõhtule eelneb päeval toimuv vestlusring, mille eesmärk on tõsta esile Sillarti rolli BFMi arengus ning arutada üheskoos kooli tulevikuplaanide ja –suundade üle. Arutelus osalevad vilistlased ja üliõpilased, samuti Mait Mäekivi, Tiina Lokk, Ly Pulk ja Elen Lotman, arutelu modereerib Edith Sepp. Pärast vestlusringi kogunetakse kell 17 Metsakalmistule mälestamaks Jüri Sillartit.

Rohkem infot
Heli Luik
Tel: 58226500
http://pyhajyri.blogspot.com/