Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TÜ VKA multimeediakeskus pakub visuaaltehnoloogide väljaõppeks uusi võimalusi

17.11.2014 09:55

31. oktoobril avatud Vilma maja pakub kaasaegse video- ja esitlustehnikaga varustatud polüfunktsionaalseid stuudioruume ning erinevaid multimeedia- ja videoteenuseid professionaalsel tasemel.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia uues õppehoones asuvas multimeediakeskuses on kasutusel statsionaarne greenscreen cyclorama taust, mis võimaldab stuudiot hõlpsasti kasutada nii virtuaalstuudiona kui ka black- või whiteboxina, kasutades spetsiaalseid kardinaid ja põrandakatteid. Greenscreen cyclorama on kolmest seinast ja põrandast koosnev roheliseks võõbatud ruum, mille kõik nurgad ja üleminekud põrandast seintele on ümarad. Laes on spetsiaalne, ühtlast valgustust tagav valguspark, mis annab kogu taustale ühtlase rohelise tooni ning võimaldab nii reaalajas kui ka postproduktsioonis tausta asendada mistahes muu pildi või videoga, tagades seega lugematuid võimalusi asjade või tegelaste paigutamiseks virtuaalsesse ruumi.

Videostuudio juhataja Tauno Uibo sõnul pole greenscreen cyclorama iseenesesest midagi uut – sarnaseid stuudiod kasutatakse laialdaselt üle kogu maailma nii filmitööstuses kui ka videoproduktsioonis ning visuaalefektidele spetsialiseerunud ettevõtetes. "Ka Eestis on kommertskasutuses paar sellist stuudiot, kuid meie stuudio on esimene õppeotstarbeline, mis on eelkõige loodud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia tudengite õppekeskkonnaks. Esimest korda on tudengitel võimalus teha nö päris asja, kus piiriks pole mitte tehnilised võimalused, vaid tudengite ideed ja oskused." Videokujundused teatri- ja tantsulavastustele, muusikavideod, lühifilmid ja reklaamklipid on vaid mõned näited, mis uues stuudios valmima hakkavad.

Rohkem infot
Tauno Uibo
Multimeediakeskuse juhataja
[email protected]