Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias algab kandideerimine etenduskunstide õppekavale

03.06.2024 12:48

Pildil on kolm noort naist, kellel on seljas mustad pikkade varrukatega pluusid ning peas mustad rätid. Rättide alt paistavad pikad heledad juuksed.

12. kuni 26. juunini 2024 saab kandideerida TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide rakenduskõrgharidusõppesse, sel aastal toimub vastuvõtt visuaaltehnoloogi ja tehnilise produtsendi erialadele.

Visuaaltehnoloogi erialal on valida kolm spetsialiseerumisala: valguskujundaja, videokujundaja ja dekoraator-butafoor. Esimesed kaks loovad ja ehitavad valgus- ja videolahendusi mitmesugustesse ruumidesse, samal ajal kui dekoraator-butafoor aitab muuta etenduskunstide alal tegutsejate väljamõeldud maailmu reaalsuseks.  

Tehniline produtsent on inimene, kellel on ülevaade ja arusaam tehnilistest erialadest. Ta oskab koordineerida teiste inimeste tööd ja loomingut nii, et kunstisündmuste tehnilised lahendused sünnivad õigel ajal. 

Kandideerimise eeldus on keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus) ja eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Erialakatse toimub 1. juulil 2024 veebis ja 2. juulil 2024 Viljandis aadressil Posti 1 mustas saalis (Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia peamaja).

    Õppekavale võetakse vastu 26 inimest. Õpingud toimuvad päevaõppes ja kestavad 4 aastat (240 EAP).

    Rohkem infot leiab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kodulehelt.

    Foto: TÜ Viljandi kultuuriakadeemia