Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tsirkusefestival Circus Tree sel nädalal Tallinnas

24.08.2015 15:34

Circus Tree 2015
24.-29. augustil toimub Tallinnas Kadrioru pargis, Kumus ja Nordea Kontserdimajas rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse ja tänavakunsti festival CIRCUS TREE 2015. Festival toob fookusesse kaasaegse tsirkuse kui uudse etenduskunsti, kus loomi ei kasutata, kus traditsioonilised rollid ja ka etenduse ülesehitus on tundmatuseni muutunud ning mis on mõeldud eelkõige noortele ja täiskasvanutele. Festivali programmis on siiski ka sündmusi lastele. Lisaks muusikale, tantsule jm oskustele rakendab see kunstiala tsirkuse elemente (tasakaal, akrobaatika, žongleerimine jne), püüdes avastada ja laiendada inimvõimekuse piire.

Festival Circus Tree toimus esmakordselt noortefestivalina Kultuuripealinn 2011 programmis. Augustikuus 2015 on fookuses professionaalne tsirkus ja tänavakunst. Kohal on esinejad Prantsusmaalt, Põhja- ja Baltimaadest ning Eestist. Lisaks tsirkuseetendustele näeb ka tänavakunstiproffe Rootsist, Saksamaalt ja Eestist. Festivali peaesineja on maailmas hetkel väga populaarne Race Horse Company – Soome viimaste aastate suurim edulugu loomemajanduse vallas. 

Circus Tree festival teeb koostööd Tallinna Rahvusvahelise Lillefestivaliga. Lisaks etendustele põhiprogrammis luuakse kaunisse keskkonda tsirkusekunstimaailm, kuhu oodatakse ka lapsi. Saab näha nii etendusi kui toimub noorteprogramm. Festivalinädalal on Tallinnasse oodata Põhja- ja Baltimaade tsirkuseprofessionaale, kuna Kumus toimub kaasaegse tsirkuse esindajate - Nordic-Baltic Networki - kohtumine. Korraldatakse õpitubasid nii algajatele kui professionaalidele.

Rohkem infot festivali kohta leiad siit.


Lisainfo:
Anu Tähemaa
5058618