Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TOP! OFF! POT!-s festivali teisel nädalal

25.04.2011 11:55

Esmaspäeval ja teisipäeval katsetatakse publiku ja lava vahelist silda ületada kõne-,POT Festival / Edit Kaldor keele- ja sõnadeüleselt – ungari-hollandi lavastaja Edit Káldori lavastuses „C’est du chinois“ räägitakse ainult mandariini keeles, kuid mõistetamatuks ei jää midagi.
Performed in mandarin, language no problem!

Teisipäeval on POT Festivali menüüs taas üks esmaklassiline esietendus. Teet Kase tantsulavastuses püüavad esitajad Külli Roosna, Harriet Toompere/Kristo Viiding ja Kiwa uurida huumori abil, mis juhtub, kui inimesel on “isapuue”.

Teisipäeval saab näha ka taas üht kildu Von Krahli Teatri ja Kristian Smedsi projektist „Karamazov workshop“. Dostojevski romaani ainetel rokivad noored Viljandi teatritudengid.

Kolmapäeval on aga Von Krahli Teatri baaris äärmiselt romantiline õhkkond – Prantsuse Muusika Ööl astuvad live-esinejatest üles prantsuse lauljatar Anything MARIA ja eesti improvisaator-elektronmuusik Taavi Kerikmäe. Plaate mängivad aga teiste seas ka näiteks Gert Raudsep, Tarmo Tagamets, Uku Uusberg ja Erni Kask.

Neljapäeval ja reedel näeb Sandra Z-i monomuusikali „Autistid/Artistid“. Keda Sandra Z varem on šokeerinud, ei pea nüüd muretsema – „neljas sein“ on taas püsti.

Intellektuaalset mõtteteatrit pakub norrakas Amund Sveen, kes uurib loeng-etendusega „The Norwegian Way – an introduction to the Oil for ART-program“ nafta ja kunsti vahelisi seoseid.
Hoopis kehalist kogemust pakub aga itaallasest multiartist Giovanni Magnarelli, kes performance-etenduses “Homo Homini Lupus” otsib kordumatut, määramatut, vormita teatrit.

Reedel näeb Von Krahli Teatris, kuidas selle juht ja lavastaja Peeter Jalakas mängib üksi ära algselt kogu trupile mõeldud lavastuse „Võluflööt“. Abilisteks vaid Von Krahli Teatri legendaarsed tehnikud, paar muusikut ja näitlejatar Riina Maidre.

Eesti teatritest astuvad veel rambivalgusesse Rakvere Teater („Toatüdrukud“), Cabaret Rhizome („Avatar“ ja „Avangardist“) ja Tartu Uus Teater („IDentiteet“).

Pühapäeval aga annab esimese etenduse jaapani trupp chelfitsch. Viimastel aastatel ülikiirusel teatrimaailma tippu tõusnud Jaapani dramaturg-lavastaja Toshiki Okada, kes on ka trupi looja, paneb lavastusega „Hot Pepper, Air Conditioner, and the Farewell Speech“ meid imestama tema kummalise teatrikeele üle.

Nädal täis suurepärast etenduskunsti!
Julge uut näha!

Täpsemat kava vaata siit