Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

TOP! OFF! POT! festivali viimasel nädalal

02.05.2011 12:58

Esmaspäeval annab teise etenduse jaapani super-trupp CHELFITSCH. Lavastaja Toshiki Okada on uutes teatrituultes seilav lipulaev oma eriliselt kaasaegse teatrikeele tõttu.

Teisipäeval annab võluv austria näitleja ANNA MENDELSSOHN loengetenduse kliimamuutusega seonduvast poleemikast, kus ta võtab maailmamure isiklikuks südameasjaks ning võrdleb seda enda sisemise kliimaga.

Teisipäeval ja kolmapäeval annab etendusi austria-belgia multimediaalne teatri- ja kunstigrupp SUPERAMAS, kes mängib kõrge ja madala kultuuri, kitši ja ready-made`idega. Fookuses on unenäod, mis ühendatakse Euroopa alateadvuseks. Mis on reaalsus ja mis kujutlus? Mis on teater ja mis film? Kes on näitlejad ja kes vaatajad?

Kolmapäevast reedeni näeb festivalil ungari maineka filmilavastaja KORNÉL MUNDRUCZÓ hardcore sotsiaalse teatri lavastust „Hard To Be A God“. Teemaks inimkaubandus Euroopas ning inspiratsiooniks vendade Strugatskite samanimelisest romaanist pärinev idee Jumalast, kes vaatab enda loodut eemalt, sekkumata ka kõige julmematesse situatsioonidesse.

Kolmapäeval avatakse ka self-sustainable (isetoimiv) teatrimaja ning MIMprojecti raames esietendub lavastus, mille etenduste jaoks toodab energia publik. Eesmärgiks on suunata inimesi mõtlema energeetika/energia küsimustele.

Eesti teatritest jätkavad endiselt täispurjeis Rakvere Teater ja Tartu Uus Teater. Lisaks näeb neljapäeval-reedel Mart Kangro kümne aasta tagust lavastust, mis nüüd POT-i jaoks taastati

Teisipäeval ja kolmapäeval on kinos Sõprus POT Festivali tasuta filmiprogramm.

Saa osa esimesest POT Festivalist, Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 ühest tähtsündmusest, et järgnevatel POT-idel saaksid võrrelda uut ja vana. Sest tänane uus on homne vana. Püsi lainel!

Kava ja rohkem infot: www.pot.ee.