Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Töötuba: Ökosomaatilised praktikad kahjustatud planeedil elamiseks ja suremiseks

30.03.2022 17:06

Kutse edendama dialoogi keskkondlikust jätkusuutlikkusest kehalisuse kaudu:

🟩 Töötuba: Ökosomaatilised praktikad kahjustatud planeedil elamiseks ja suremiseks
🟩 Läbiviija: Olive Bieringa
🟩 2.-3. aprill 2022 kell 10:00–17:00

🌱Töötuba toimub nii sise- kui ka välikeskkonnas.

Töötoa keskmes on ökosomaatilised praktikad, mille vahendusel tuuakse kehaline kogemus ja teadmine suhtesse keskkondlike aspektidega, nii inimloodud kui ka 'loodusliku' maastikuga. Ökosomaatikat praktiseeritakse ja uuritakse kui ühte võimalikku lähenemist, mille abil ületada teatav lõhe inimeseksolemise ja ökoloogilise kriisi teadvustamise ning mõistmise vahel.

Olive Bieringa sõnul on ökoloogiline kriis omamoodi identiteedikriis, millest saavad mõjutatud kõik süsteemi osised. Olulise sammuna antud kriisi aeglustamiseks ja peatamiseks pakub ta kehalise ja empaatilise suhte taasloomist ümbritsevate keskkondadega.

Ökosomaatika on interdistsiplinaarne valdkond, mis ühendab kehastuspraktikaid nagu tants ja ravikunstid ökoloogilise teaduse ja tajuga. See on dünaamiline, liikumispõhine ja kogemuslik lähenemine õppimisele ja elamisele, mille vältel uuritakse ja küsitakse: Missugust rolli mängib kehastumine teadmiste omistamisel ja loomisel? Milliseid füüsilisi praktikaid saame kasutada või luua empaatiavõime arendamiseks isiklikul ja kollektiivsel tasandil? Kuidas kogeda ja mõista keskkonnas toimuvaid muutusi kehastumise vahendusel?Töötoas lähtutakse Autentse Liikumise ja Body-Mind Centering® somaatilistest lähenemisviisidest, mis kasutavad lähtepunktina teaduslikke distsipliine nagu anatoomia, kinesioloogia, arengubioloogia, neuroteadus ning pakuvad erinevaid fenomenoloogilisi lähenemisi teadvustamise ja teadmiste arenguks.

🌱Töötoa keeleks on inglise keel.

🟩 OLIVE BIERINGA (NZ/NO) on tantsu-, etendus- ja visuaalkunstnik, kes töötab sotsiaalse ja loomingulise praktika, pedagoogika ja tervendamise ristumiskohas. Ta elab ja töötab hetkel Oslos, Norras.

Ta õppis Euroopa Tantsuarenduskeskuses (European Dance Development Center) Hollandis ja lõpetas performantsi ja uue meedia kaunite kunstide magistriõppe New Yorgis Brooklynis Long Islandi ülikoolis. Ta on registreeritud ISMETA somaatiliste liikumiste terapeut, somaatiliste liikumiste koolitaja, somaatilise liikumise tantsuõpetaja ning Body-Mind Centering® sertifitseeritud praktik ja õpetaja, Shiatsu praktik ning sertifitseeritud DanceAbility õpetaja, kes töötab kõiksugu võimetega etendajatega. Ta on somaatilise hariduse Australasia programmi Body-Mind Centering® juht Austraalias Melbourne'is. Praegu on ta Helsingis UniArts tantsudoktorant.

Tantsija, looja ja koolitajana on tema tööd sügavalt mõjutanud erinevad õpetajad ja koostööpartnerid, sealhulgas Otto Ramstad, Margit Galanter, Lisa Nelson, Jennifer Monson, Emmett Ramstad, Carle Lange, Zeena Parkins, Andrea Parkins, Deborah Hay, Karen Nelson, Benoît Lachambre, Steve Paxton, Eva Karczag ja Body-Mind Centering® asutaja Bonnie Bainbridge Cohen.

Viimased kakskümmend aastat on ta teinud BodyCartography Project raames koostööd Otto Ramstadiga. BodyCartography Projecti missiooniks on tegeleda kehaliselt elutähtsa ja eluloova materiaalsusega luues reaalajas kujunevaid lavastatuid kohtumisi, mis hõlbustavad kehastumise, suhtelisuse ja kohalolu taasloomist.

Koduleht: https://bodycartography.org/home/about/olive-bieringa/
_____________________________________________________________
🟩 O s a l e m i s e k s :50 eur – õpilased, tudengid, ETTLi liikmed60 eur – täishind
🟩 R e g i s t r e e r i m i n e : https://tantsuagentuur.ee/.../tootuba-okosomaatilised.../
🟩 A s u k o h t : Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12 II korrus