Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Töötuba kõigile esinejatele (näitlejad, lauljad, tantsijad jne) sel nädalavahetusel

07.12.2016 11:07

Workshop Method of Freedom 
Physical Acting

10.-11. detsember kell 10:00-13:00
Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku Kollases saalis

MIS
Kahepäevase töötoa eesmärk on anda kõigile esinejatele, olenemata koolkonnast, kogemusest või kultuurilisest taustast konkreetsed vahendid, et arendada oma iseseisvust ja loomingulisust. Töötuba annab võimaluse kutsuda turvalisel pinnal ja meeldivas atmosfääris välja oma deemonid ning avastada, kuidas kogu protsessi lihtsate harjutuste abil juhtida.

KUIDAS
Töötuba on jagatud kaheks:

1. Füüsiline ja loominguline treening. Põhineb Ira Seidenstein tehnikal "The Four Articulations". Artikulatsioonid kehas, ruumis, ajas ja artikulatsioon aeg-ruumilises kontiinumis. Harjutused üksi, paaris ning grupis.

2. Creation ex materia / creation ex nihilo. Töötame tekstide, klounirutiinide, lühistseenide ja... mittemillegagi! Erinevad materjalid, millega eksperimenteerida, on workshopile kaasa oodatud: monoloogid, stseenid, lavastused, ideed... Piisab ka sellest kui tuled kohale tühjade käte ja avatud südamega, valmis pühenduma.

KES
Õpituba juhendav MICHELLE CAJOLET-COUTURE on Prantsuse-Kanada (Quebec) näitleja, tegevartist ja kirjanik. Ta on õppinud kloun ja miim, tegelenud ka akrobaatika ja kaasaegse tantsuga Montrealis ja Pariisis. Hiljem avanes tal Austraalias võimalus tutvuda ja õppida suurepärase lavastaja IRA SEIDENSTEIN (Slavas Snowshow, Cirque du soleil) käe all. Hetkel elab Michelle Pariisis, töötab välja oma sooloetendust LA FORCE DE LA GRAVITÉ ja juhib juba kolmandat hooaega eksperimentaalset showd ja klounide/näitlejate kollektiivi nimega REQUIEM.
Oma igapäevaelus ja kunstis kasutab Michelle katse-eksitus meetodit. Ta õpib l äbi tegevuse, mida juhivad instinktid, ammutab inspiratsiooni sõpradelt, võõrastelt, loomadelt, tähtedelt, puudelt, süngetest põrandaalustestest, deemonitelt ja veinist.

KELLELE
Töötuppa on oodatud näitlejad, klounid, miimid, tantsijad, luuletajad ja kõik teised teadmishimulised artistid, nii professionaalid kui algajad.

KUS, MILLAL, KUI PALJU JA MUU PRAKTILINE INFO
KEEL: inglise / prantsuse
AEG: 10.-11. Detsember 10.00-13.00
ASUKOHT: Kollane Saal, Telliskivi Loomelinnak, Tallinn
MAKSUMUS: 30 eurot 1 päev / 50 eurot kogu nädalavahetus
OSALEJATE ARV: max 12
KONTAKT: küsimuste korral, registreerimiseks või makseinfo saamiseks võta ühendust
[email protected] või 33 6 95 48 22 03.

KASULIKKE LINKE

Töötoa info Facebookis

Ira Seidenstein

Etendus ja klounide / näitlejate trupp REQUIEM