Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Toomas Edur valis Paides tantsijaid „Pärdi pidunädalate“ lavastuseks

22.04.2010 15:49

Täna, 22. aprillil allkirjastasid Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur ja Paide linnapea Kersti Sarapuu Paide raekojas pidulikult lepingu lavastuse „Dance by Pärt“ andmiseks festivali „Pärdi pidunädalad“ raames käesoleva aasta septembris. Pärastlõunal kohtusid lavastuse koreograafid Toomas Edur ja Marina Kesler Paide spordikeskuses kohalike noorte tantsijatega, et nende hulgast leida võimalikud kandidaadid lavastuses osalemiseks.  
 
Maailma ühe hinnatuma helilooja ning Eesti nüüdismuusika suurima mõjutaja Arvo Pärdi 75. juubeli puhul korraldab Paide linn koostöös Kultuuriministeeriumi, Rahvusooper Estonia, Eesti Kontserdi, ERSO, Rakvere linna ja ERRiga 17. augustist 17. septembrini kestva festivali „Pärdi pidunädalad“. Festivali üks suursündmusi on 17. septembril Paide Kultuurikeskuses toimuv Pärdile pühendatud „Dance by Pärt“, mille koreograafideks-lavastajateks on Toomas Edur, Marina Kesler ja Oksana Titova. Ettekandele tulevad Pärdi muusikale loodud tantsuseaded ning Marina Kesleri tantsulavastus „Othello“. Laval on Eesti Rahvusballeti solistid ja Paide noored tantsijad.
 
„Paide noorte kaasamine lavastusse on loomulik ja vajalik, on ju „Pärdi pidunädalate“ üheks eesmärgiks kaasata lapsi ja noori ning tutvustada neile Arvo Pärdi muusikat. Läbi tantsu on see kindlasti kõige mõjusam,“ ütles Toomas Edur.
 
Ettetantsimisel osales üle 30 noore Paide Võimlemiskoolist ja Hotspordi võimlemiskoolist, lavastuses saab neist kaasa lüüa kümmekond.  
 
Kuu aega vältava festivali „Pärdi pidunädalad“ ettevõtmised leiavad aset Pärdi sünnilinnas Paides, nooruspõlvelinnas Rakveres ja õpingutelinnas Tallinnas. Festivali kunstiliseks juhiks on Tõnu Kaljuste.
 
 
Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242
GSM +372 501 2508

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!