Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tokyo Arts and Space kunstikeskus pakub residentuure teatritegijatele ja kuraatoritele

31.05.2024 15:02

Pildi taustal on roosad, sinised ja rohelised laigud ning esiplaanil kirjas "Open call / TOKAS residency programs". Pildi paremas küljes on TOKASe logo.

Jaapanis tegutsev kunstikeskus Tokyo Arts and Space (TOKAS) on välja kuulutanud residentuuriprogrammid 2025. aastaks, millest kahte saavad kandideerida ka teatritegijad ja kuraatorid. Kandideerimine kestab kuni 2. juulini 2024.

Rahvusvaheline kuraatorite residentuur kutsub osalema kuraatorluse, kunstikriitika ja kultuuriuuringute valdkonna professionaale kogu maailmast ning võimaldab neil Tokyos tegeleda uurimistööga. Residendid peavad ühtlasi pakkuma mentorlust kohalikele alustavatele kuraatoritele ning pidama avaliku loengu.

Residentuur toimub ühe kuni kolme kuu jooksul vahemikus mai–juuli 2025, september–november 2025 või jaanuar–märts 2026. TOKAS hüvitab residentide reisi- ja majutuskulud ning maksab uurimisstipendiumit.

Rahvusvaheline uurimisresidentuur võimaldab kujutava kunsti, filmi-, disaini-, arhitektuuri-, muusika- ja etenduskunstide professionaalidel ning kuraatoritel tegeleda loomingulise ja/või kultuuriteadusliku uurimistööga.

Residentuur toimub 6 kuni 12 nädala vältel vahemikus september–november 2025 või jaanuar–märts 2026. TOKAS hüvitab residentide majutuskulud.