Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tiit Ojasoo toob Vanemuises lavale rockooperi Rujast

07.09.2007 17:22

Vanemuise teater toob järgmise aasta augustis lavale eesti algupärase rockooperi, mis põhineb legendaarse rockansambli Ruja lool ja loomingul.

Rockooperi libreto autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, lavastaja Tiit Ojasoo, kunstnik ja kaaslavastaja Ene-Liis Semper. Helilooja on Rein Rannap, muusikajuht ja dirigent Toomas Vavilov. Lavastuses on kaastegevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor, bänd ja tantsijad.

Lavastaja Tiit Ojasoo sõnul on Ruja üks väheseid eesti rockbände, mis kasutas laulutekstidena kvaliteetset poeesiat. "See on väga inspireeriv," ütles ta. "Ruja oli eelärkamisaegne rockbänd, nõukogude ajal väga eestimeelne, aga kui ärkamisaeg tõesti kätte jõudis, viibisid mitmed neist Eestist eemal. Omamoodi kõnekas paradoks."

Osatäitjate leidmiseks korraldab Vanemuine konkursi, milles osalemissoovist saab teada anda teatri muusikatoimetajale Marika Pettile e-aadressil [email protected] või telefonil 7440 164. Tallinnas teatri NO99 ruumes 30. septembril ja 1. oktoobril toimuval ettelaulmisel tuleb konkureerijail esitada Ruja lugu "Roostevaba maailm", mille noodid leiab Vanemuise koduleheküljelt aadressil www.vanemuine.ee.

Ruja-teemaline rockooper esietendub 15. augustil 2008 Vanemuise vabaõhulaval - samas paigas, kus 2004. aasta suvel etendus rockooper "Jesus Christ Superstar". Kokku antakse vaid kaheksa etendust.

 
Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee