Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tiina Mälberg pälvib Rakvere Kroonimärgi

19.02.2018 13:53

Rakvere linn tunnustab Eesti vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtul nelja inimest teenetemärgiga Rakvere Kroonimärk.

Rakvere teatri saalis toimuval linnapea ja -volikogu esimehe vastuvõtul pälvivad linna kõrgeima autasu ettevõtja ja pärimuskultuuri edendaja Kersti Loite, Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja juht Helmi Urbalu, Rakvere gümnaasiumi direktor Aivar Part ja Rakvere teatri armastatud näitleja Tiina Mälberg.
 
Rakvere linnapea Marko Torm on valikuga väga rahul. "Esindatud on ettevõtlus, kultuur, sotsiaalvaldkond ja haridus. Neljast Rakvere vägevast kolm on naised. Hindan linnavalitsuse istungil tehtud valikut suurepäraseks." Torm lisab, et kõikide kandidaatide esitajateks olid organisatsioonid või eraisikud väljastpoolt linnavalitsust ning arutelu oli pikk ja põhjalik. "Nii nagu sisuliselt elutööpreemiate puhul olema peabki," lisab linnapea.
 
"Vaatan kõiki nelja sel korral tunnustuse pälvinud inimest imetlusega. Millise kire ja armastusega on nad oma valdkonda vedanud ja kui palju seeläbi kodulinnale ja tervele maakonnale andnud – see on austust vääriv," kommenteerib linnapea Marko Torm.
 
Rakvere linna teenetemärke antakse reeglina välja kord aastas, vabariigi aastapäeva vastuvõtul. Maksimaalselt võib neid aastas saada viis inimest.

Toimetaja: Andres Pulver
Allikas: virumaateataja.postimees.ee