Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tiia Külvi teatraalsed kujutlusmaastikud Eesti Draamateatris

18.03.2013 15:06

Tiia KülvHomme, 19. märtsil kell 16 avatakse Eesti Draamateatri kolmes jalutusaalis Tiia Külvi ülevaatlik maalinäitus “Teatraalseid hetki väljaspoolt”.

Väljapanek hõlmab värvijõulisi kujutlusmaastikke aastatest 2008–2013 ning sellises mahus on Tiia Külvi õlimaalid väljas esmakordselt, mõned näituse töödest pole varem publiku ees olnud kordagi.
Oma töid nimetab kunstnik ise filosoofilisteks abstraktsioonideks, mis pikemas ajaperspektiivis moodustavad omaette väiksemaid tsükleid. Tegemist on loomeprotsessis sündinud spontaansete teostega, mille lõplik vorm võib selgineda ka vahetult näitusele eelneval ööl. Tugeva kujundikeelega, olemuslikult teatraalsed tööd ei taotle siiski omaette privaatruumi, vaid sünteesi olemasoleva teatrikeskkonnaga, millel oma, tugevalt laetud väli. 
Eraldi tsükli moodustavad Maalisaali esises jalutussaalis välja pandud suuremad filosoofilise alltekstiga maalid, mis inspireeritud reisidest Rooma, Jeruusalemma ja Qumrani, nende vahele on oma koha leidnud kodumaine soomaastik. 2. korruse puhvetis on aga väljas valik Joosep Soorski fotosid, millel kujutatud fragmendid Tiia Külvi maalidest.

Näitus jääb avatuks kuni 15. aprillini.

Tiia Külv on lõpetanud ERKI 1978. a graafika erialal raamatuillustraatorina. 2007. aastal kaitses ta MA kraadi EELK Usuteaduste Instituudis kristliku kultuuriloo alal. Ta on töötanud kunstniku ja mitmel pool ka kunstiõppejõuna, sealhulgas TLÜ kompositsooni õppetooli alusepanija ja esimene juhatajana. Tema tööd on väljas olnud mitmel pool Eestis, aga ka Prantsusmaal. Loometööde hulka kuulub raamatuillustratsioone. On avaldanud ilukirjandust. Tiia Külv on Eesti Kunstnike Liidu liige.

Lisainfo
Riina Degtjarenko,
ED peakunstnik
[email protected]