Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrumis on avatud fotonäitus “Molière 400”

14.01.2022 15:21

15. jaanuaril 2022 möödub prantsuse ja maailma näitekirjanduse suurkuju Molière'i sünnist 400 aastat. Prantsuse Instituut Eestis ja Theatrum tähistavad seda fotonäitusega, mis koondab valikut Molière'i lavastustest, millega Theatrumi liikmed on viimase 40 aasta jooksul seotud olnud. Näitus ootab huvilisi Theatrumi kohvikus Ait 9. veebruarini 2022, sissepääs on tasuta. 

"Jean-Baptiste Poquelin ehk Molière sündis Pariisis 15. jaanuaril 1622. aastal. Neli aastasadat hiljem on ta jäänud maailma üheks kõige tõlgitumaks, mängitumaks ja hinnatumaks dramaturgiks. Ühtlasi kehastab tema isik ka näitlejat, teatri suursugusust, kunstniku vabadust ja trupivaimu. Molière'i looming mängib eesti teatri ajaloos olulist rolli – seda ka Theatrumis, kes on Molière’i tähtteoseid oma lavale toonud, vahel isegi mitu korda.


Theatrumil ja Prantsuse Instituudil on suur rõõm tähistada seda olulist aastapäeva üheskoos fotonäitusega, mis viib meid ajas tagasi tuttavate nägude ja lavastuste juurde. Fotodelt vaatavad vastu mängurõõm, eesti näitlejate andekus ning lust, millega nad prantsuse komöödiaid etendavad. Eelkõige näeme aga, et teatril võib olla inimesi ühendav võime."


Theatrumi kunstiline juht Lembit PETERSON ja Prantsuse Instituudi direktor Éric BULTEL 

Näitus pakub valikut Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Draamateatri arhiivide fotodest ning viiest Molière’i etendusest, millega Theatrumi liikmed on aastakümnete jooksul seotud olnud: "Don Juan" (Lavakunstikateeder, Ugala 1980, fotograaf Henno Saarne), "Misantroop" (Noorsooteater 1986), "Kodanlasest aadlimees" (Draamateater 1990) ja "Tartuffe" (Theatrum 2000, fotograaf Henno Saarne / Draamateater 2015, fotograaf Siim Vahur). Näidendid on lavastanud Lembit Peterson.


Näituse on kokku pannud Ulla Kihva (Prantsuse Instituut), headeks koostööpartneriteks Simmo Priks, Mart Laul ja Tiit Tisler (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum), Marius Peterson ja Andri Luup (Theatrum), Ene Paaver ja Siim Vahur (Draamateater). Suur tänu Dora Catheline'ile, Leon Augustin Allikule ja Henri Künnapile.