Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrumis esietendub “Miks mitte abielluda”

26.11.2004 16:21

Laupäeval, 27. novembril esietendub Vanalinna Muusikamajas uuslavastus "Miks mitte abielluda?", mis on järjekorras juba neljas
A. Tshehhonté tragikoomiliste jutustuste ning A. P. Tshehhovi ühevaatuselise lühinäidendi põhjal valmiv lavakava Theatrumis.

8. detsembril oma kümnendat juubelit tähistav Theatrum astus esmakordselt publiku ette 3. veebruaril 1995 just Vanalinna Muusikamajas. Tegemist oli Tshehhonté ja Tshehhovi loomingust kokku pandud lavakavaga "Armastuse mirage", juhendajateks Olga Majevskaja, Lembit Peterson ja Juhan Viiding.
Vahepeal on sama autori jutustuste ja lühinäidendite põhjal etendunud veel
"Väikesed komöödiad" (1998) ning "Mina. Sina. Tema. Meie. Teie. Nemad" (2000).

Seekordne kava on armumisest ja abiellumisest, abiellumise mitmesugustest põhjustest ning lihtsatest takistustest abiellu astumisel. Etendus on mõeldud kõigile neile, kellele on tehtud abieluettepanek. Samuti ka neile, kes on ise teinud või tegemas abieluettepanekut ning neile, kellele seda kunagi tehtud pole ning kes seda mitte kunagi ei tee.

* * *

"Ma ei ole ikka veel abielus. Läksime pruudiga lõplikult lahku. See oli muide tema, kes katkestas suhted. Aga ma ei ole seepärast veel ostnud revolvrit ega hakanud päevikut pidama. Ma ei räägi teile enam temast. Võib-olla on teil õigus, kui ütlete, et mul on vara abielluda. Ma olen kergemeelne, ehkki teist ainult aasta noorem. Ikka veel näen unes gümnaasiumi: õppimata tund ja hirm, et õpetaja kutsub mu tahvli ette. Ju siis olen poisike."

(A. Tshehhovi kiri Bilibinile 1886. aastal)

* * *

Ettekandele tulevad A. Tshehhonté jutustused "Äpardunud lugu", "Äpardus" ja "Missugune kolmest", samuti A. P. Tshehhovi nali "Abieluettepanek".

Etenduses kõlab F.Copini, E. Satie ja S.Prokofjevi muusika.
Lavastaja Lembit Peterson
Lavastaja abi Mai Rõngelep
Kostüümid ja kujundus Laura Pählapuu
Muusikaline kujundaja Eva Kalbus
Liikumisseaded Tiina Mölder ja Kristin Jürgenson

Jutustavad, mängivad, laulavad ja tantsivad Anne Andrejev, Eva Kalbus, Helvin Kaljula, Erki Penart, Kristi Pumbo, Kaido Rannik, Mai Rõngelep, Kaur Sinissaar ja Tarmo Song.

Esietendused 27. ja 28. novembril 2004.a. kell 19.00. Järgmised etendused 4., 5., ja 11. detsembril kell 19.00 ning 10. detsembril kell 20.00

Lavastust mängitakse Vanalinna Muusikamajas (Uus 16).

Piletiinfo: www.theatrum.ee/pilet.htm


Olete oodatud!
Lugupidamisega
THEATRUM