Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrumi ringreis Saaremaal

17.07.2006 12:42

Alanud nädala teisel poolel teeb Theatrum ringreisi Saaremaal. Lavastusega "Elu sees" esinetakse Kuressaare Linnateatris (20. VII), Maasi Linnuses (21. VII), Pidula Mõisas (22. VII), Koguva külas, Tooma talus (23. VII). Kõik etendused algavad kell 20.00. Lugu on saaremaa ja "pseudosaaremaa" keeles niipalju kui tänased esitajad vana saare keelt veel tajuda oskavad. Esitavad Ott Aardam ja Mart Aas, kitarril ning arvutil Tõnis Leemets.

Tegemist on Saaremaa talumehe lavale toodud mälupiltidega. Esitus on kahe näitleja ning kitarristi koostöös üles ehitatud justkui muusikapala, mille eesmärgiks on leida ühtne hingamine muusika, sõnade, valguse ning vaatajate vahel. Üsna dramaatiliselt, kohati poeetiliselt ja kohati oleviku vormis kirjutatud eluloolised märkmed toimuksid justkui "reaalajas", ent annavad üsna detailse võimaluse "sisse vaadata" 1900-1926 aastatel toiminud eesti elusse. See on ühe mehe tee, mis on kirja pandud vahetult enne surma, kuna "tal oli kahju oma mälestustest".

Mitte iseendast, vaid oma mälestustest: paruni eest Venemaale minek läbi vaimustunud lapsesilmade, Esimene Maailmasõda, katkudest ja näljast läbitulek, nooruse armastuse naljakad virvendused... Vabadussõda 4. soomusrongil, millest küll ordeniga autasustatud vabadusvõitleja ise pikalt rääkida ei taha, kuna... "Ma ei taha sellest vennatapusõjast rohkem kirjutada". 

"Imelik möistust on, aga käia ei saa" meenutab Aleksander Allen imelikku tunnet ühel elu esimestest kokkupuudetest vägijoogiga. Aga väge oli tol mehel ka joogita

Kuulamist ja lugemist (jutuajamine tegijatega, Jan Kausi teatrimulje jm.): www.theatrum.ee/elusees

Lähem info:
Mart Aas
Aleksander Alleni pojapoeg ja lavastuse eestvõtja
tel. 5073037

Lee Merila
ringreisi produtsent
tel. 53490804
[email protected]