Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

THEATRUM toob esimesena Eestis lavale Griškovetsi näidendi „Linn”

07.06.2008 11:17

7. juunil kell 19 esietendub Theatrumi saalis esmakordselt Eestis lavale jõudev Jevgeni Griškovetsi näidend „Linn". Näidendi on tõlkinud Tiit Alte ja lavastanud Lembit Peterson.

Autor, keda on nimetatud ka „viimaseks linnaromantikuks", jutustab selles näidendis „meie aja kangelase" Sergei Basini kaudu tragikoomilise loo N. firmas töötavast kriisiseisundis intelligendist, kes kavatseb ja ei kavatse, otsustab ja ei otsusta sõita teise linna. Teadmata millisesse, teadmata, millal tagasi tuleb. Ja sõita mitte millegi pärast, lihtsalt selleks, et saada ära sellest linnast, kus tal iseenesest kõik väga hästi laabub. Enne ärasõitu peab ta rea kõnelusi oma lähedastega - abikaasa, sõbra ja isaga. See on lugu kahest linnast ja vajadusest elu mõtte järele. Jätkates vene klassikalisest kirjandusest tuttavaid teemasid, toob Griškovets samas meie ette tänase päeva tegelased, kes oleksid otsekui meie endi pealt maha kirjutatud.

Etenduse kujunduse autor on Andri Luup. Mängivad Anneli Tuulik, Marius Peterson, Kristo Toots, Helvin Kaljula ja Lembit Peterson.

Venemaal väga tuntud ja armastatud kirjanik, lavastaja, näitleja ja muusik Jevgeni Griškovets (sündinud 1967. a. Kemerovos) õppis aastatel 1984-1994 Kemerovo Ülikooli filoloogiateaduskonnas. Üliõpilaspõlves lõi ta pantomiiimiteatri „Miimohod" ja avaldas luuletusi üliõpilasalmanahhis. 1991. aastal oli ta teatri „Loož“ asutajaks, kus seitsme aasta vältel lavastati 10 etendust. Ta teenis kolm aastat Vene Armees (mereväes). Esimene suurem tunnustus tuligi näidendiga „Kuidas ma koera ära sõin", mille ta Vene Armee teatri puhveti suitsuruumis 1998. aastal seitsmeteistkümne pealtvaataja ees ise ette kandis. See ettemängimine sai tema elus pöördeliseks.

Nelja aastaga muutus ta provintsilavastajast vene publiku üldiseks lemmikuks, kes on võitnud mitmeid nimekaid auhindu. 2000. aastal nimetati ta näiteks festivalil „Kuldne mask" nominendiks kahes kategoorias - „Uuendus" ja „Kriitikute auhind". Griškovetsi kõikide monoetenduste ettekanne ühe päeva jooksul 2004. aasta „Kuldse maski" festivali ajal on kantud Guinnessi rekordite raamatusse.

Griškovets on kirjutanud ka jutustusi ning avaldas hiljuti oma esimese romaani. Ta on mänginud filmides. Temalt on ilmunud laule ja jutustustekogumikke.

Eestis on Griškovets esinenud festivalil Baltoscandal etendusega „Kuidas ma koera ära sõin", mille tekst on ilmunud eesti keeles „Loomingu raamatukogus" (2006/36). Oma mononäidenditega on ta andnud külalisetendusi mitmel pool maailmas, tema näidendeid tuuakse lavale paljudes riikides. Praegu elab ta Kaliningradis.

Sel hooajal on etendust „Linn" vaid neljal korral - 7., 10., 11. ja 20. juunil kell 19.00 Theatrumi saalis. Piletid (150/100) Theatrumi kassas (e-r 10-17), Piletilevis, Piletimaailmas ja Statoili jaamades.

THEATRUM
tel. 6446 889
[email protected]
www.theatrum.ee