Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrum osales lavastusega “Onu Vanja” Tšehhovi festivalil Melihovos

21.05.2013 14:34

16. mail andis Theatrum Lembit Petersoni lavastusega "Onu Vanja" külalisetenduse Tšehhovi teatrifestivalil Melihovo Kevad. Festival toimub Anton Tšehhovi muuseumis Melihovos, kus kolme päeva jooksul näeb Tšehhovi loomingut väga heade teatrite esituses.

Anton Tšehhovi muuseum-kaitseala Melihovo on üks vene kultuuri märkimisväärsemaid mälestusmärke, kus aastatel 1892–1899 elas ja töötas Anton Pavlovitš Tšehhov.  Muuseumis on kirjaniku maja, hoovimaja, kus ta kirjutas „Kajaka“, kool, mille ehitamise initsiaatoriks ta oli, ja muuseumi uus ekspositsioon „Doktor Tšehhovi ambulatoorium“. Muuseumis korraldakse hulgaliselt erinevaid ettevõtmisi ja 1982. aastast rahvusvahelist teatrifestivali Melihovo Kevad. Paljud etendusted mängitakse mõisa interjöörides, mis annab festivali programmile erilise koloriidi.

Tänavusel festivalil osales 14 lavastust. Lisaks Theatrumile näiteks Moskva draamateater Malaja Bronnajal, Vene teatriakadeemia GITISe üliõpilased, Maria Zankovetski nimeline Lvovi Rahvuslik Akadeemiline Draamateater, Kiievi akadeemiline teater, Peterburi draamateater Vassiljevskil ja paljud teised. Loomulikult esineb festivalil ka L. Tolstoi nimeline Lipetski Riiklik Akadeemiline draamateater kui üks festivalile alusepanijaist ja organisaatoreist tänase päevani. Selle teatri lavastused on osalenud kõigil Melihovo Kevade festivalidel.

Anton Tšehhov "Onu Vanja"
Lavastaja Lembit Peterson, kunstnik Vladimir Anšon, valguskunstnik Rene Liivamägi.  
Mängivad Helvin Kaljula, Aleksander Eelmaa (Tallinna Linnateater), Maria Peterson, Elisabeth Peterson, Mare Peterson, Ester Pajusoo (Eesti Draamateater), Andri Luup ja Tarmo Song.
Esietendus 12. oktoobril 2012 Püha Katariina kirikus, etendus Melihovos toimus 16. mail 2013 algusega kell 18.00.

Theatrumi osalemist festivalil toetavad EV Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. Täname ka Silver Loiti ja Eesti Suursaatkonda Moskvas.


Tallinnas saab lavastust näha taas juunikuus.
Info: www.theatrum.ee


THEATRUM
www.facebook.com/theatrum.ee