Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrum osaleb kolme etendusega Pariisis Eesti kultuurifestivalil

09.11.2011 15:27

9.–11. novembril astub Theatrum Pariisis l’Atalante’i teatris üles kolme lavastusega. Eesti kultuurifestivali "Estonie tonique" raames näeb Jevgeni Griškovetsi “Linna”, Jon Fosse “Ühte suvepäeva” ja Maria Petersoni, Eva Eensaare "Laule".

Theatrumi kava aitab prantsuse publikule avada eestlast, kelle kodumaa asub just Põhjamaade ja Venemaa vahel. Nii Griškovets kui Fosse on prantsuse teatrilavadel palju mängitud autorid ning sellest tulenev võrdlusmoment võimaldab huvilisel vaatajal märgata sarnasusi ja erinevusi prantslaste ja eestlaste interpretatsioonides. Laulude õhtu aga annab läbilõike eestlaste luulest ja on justkui otsetee eestlase hingeelu mõistmiseks.

Pariisis võõrustab Theatrumit l’Atalante’i teater. Seda teatrit on prantsuse tunnustatud lavastaja ja näitleja Jacques Lassalle, kes 2007. aastal Theatrumi kutsel ka Eestit külastas, iseloomustanud sõnadega: “Hing, jah, hing! See on võib-olla Pariisi kõige väiksem teater – oma kuuekümne kohaga, kõige läbinägelikumalt korraldatud, kõige usaldusväärsem ja kõige haavatavam ka. L'Atalante'i loojad, Agathe Alexis ja Alain Barsacq on teatri viinud laoruumidesse, mis jäid neile André Barsacqi ja Charles Dullini juhitud Atelier' teatrist, millele me omakorda nii palju võlgneme. L'Atalante'i lavastuste ja külalislavastuste kvaliteet, publiku truudus ning kava temaatiline, kirjanduslik ja kunstiline kooskõla oma slaavilikus ülikülluses ja loomingulises järjekindluses on andnud sellele teatrile ainulaadse identiteedi, või paremini väljendudes, hinge, jah, hinge.”

* * *
Oktoobris ja novembris Pariisis toimuv Eesti kultuurifestival "Estonie tonique" on seni suurim kultuurikoostöö projekt Eesti ja Prantsusmaa vahel. Festival on ajastatud 2011. aastale, mil Tallinn kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit ning Eesti tähistab oma 20. taasiseseisvusaastat.

Festivali eesmärk on läbi kultuuri tutvustada Prantsusmaal Eesti riiki, et arendada kahepoolseid suhteid kultuurivaldkonnas ja laiemalt. Festivali rikkalikus programmis on esindatud pea kõik kultuurivaldkonnad, ligi poolesaja sündmuse raames astub üles enam kui 200 esinejat. Festival toimub Eesti ja Prantsuse kultuuri- ja välisministeeriumite koostöös, programmi viivad ellu Prantsuse Instituut ja Eesti suursaatkond Pariisis. www.estonie-tonique.com

* * *
12. novembril osalevad Theatrumi kunstiline juht Lembit Peterson ja projektijuht Ere Naat Lyoni Théâtre National Populaire'i kutsel TNP uuendatud teatrimaja avaetendusel "Ruy Blas" (lav. Christian Schiaretti).
Lähemalt http://www.tnp-villeurbanne.com/affiche.php

* * *
Lugupidamisega
THEATRUM
www.theatrum.ee
http://www.facebook.com/pages/Tallinn-Estonia/Theatrum/115484281846617