Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Theatrum avab hooaja unistava Dostojevskiga

02.10.2006 11:39

Esmaspäeval 2. oktoobril kell 19.00 toimub Püha Katariina kirikus Theatrumi hooaja avaetendus: Fjodor Dostojevski "Valged ööd". Lavastaja on Lembit Peterson, kunstnik Vladimir Anšon. Osades Tarmo Song (Unistaja) ja Laura Peterson (Nastenka).

Fjodor Dostojevski "Valged ööd" käsitleb Dostojevski varasele jutuloomingule omast unistajalikkuse teemat. See on lugu noore, kuuma südame ja leegitseva kujutlusvõimega idealisti puhtast, usalduslikust ja lihtsameelsest armastusest. Peategelane taasloob kuulaja ees aastaid tagasi juhtunud armumise. Tema pihtimust valgustab nelja Peterburi valge öö lumm, milles kogetud õndsusest piisab meie unistajale kogu edasiseks eluks.

Lavastus on katse siseneda Dostojevski loomingusse, vaadelda tema loodud unistajat ja proovida selle unistaja pilgu läbi näha ümbritsevat elu, inimesi ja loodut. Otsida seoseid meenutamise ja uue loomise vahel. Tunda endaski ära unistaja. Ja tunda armastust, mis ei otsi omakasu. "Valged ööd" on Dostojevski loomingus helgeim jutustus, mis tulvil õrna, kuid samas tormakat sentimentaalsust ja sellega põimitud iselaadset huumorit.

* * *
Theatrumi algaval hooajal esietendub veel T. S. Elioti "Kokteiliõhtu". Lavastaja Lembit Peterson. Osades Maria Peterson, Mare Peterson, Anneli Tuulik, Aleksander Eelmaa, Andri Luup, Marius Peterson, Helvin Kaljula.

Kevadel on kavas J. Kruusvalli "Hääled". Lavastaja Aleksander Eelmaa. Osades Anneli Tuulik, Helvin Kaljula, Aleksander Eelmaa. Lugu lõpututest teedest ja lahkumistest.
Samuti esietendub kevadel traditsiooniliselt VHK teatrikooli diplomilavastus, mis sel aastal saab ilmselt põhinema ühel William Shakespeare'i näidendil. Läbirääkimiste ja kavandamise järgus on veel üht-teist.
Jätkatakse ka mõningate juba mängukavas olevate lavastuste mängimist. Kavandamisel on ringreis lavastusega "Elu sees" .

Lisa:
6446 889
theatrum at theatrum ee
www.theatrum.ee