Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Texase A&M Ülikool pakub etenduskunstnikele interdistsiplinaarset residentuuri

20.02.2024 18:12

Pildil on neli inimest, kes lamavad musta värvi põrandal, ning nende peale on projitseeritud värvililine ringidega kujutis.

Texase A&M Ülikooli kunstide osakond (The School of Performance, Visualisation and Fine Arts) Ameerika Ühendriikides pakub residentuuri etenduskunstnikele, kes huvituvad interdistsiplinaarsest loomingust. Residentuur kestab 1. septembrist kuni 30. novembrini 2024, kandideerimine on avatud 15. märtsini 2024.

Residentuuri on oodatud kandideerima etenduskunstnikud, kes soovivad oma loomingus põimida etenduskunsti ka muude kunstivaldkondadega. Kuna Texase A&M Ülikoolis tehakse teadustööd nii muusika, teatri, kujutava kunsti, skulptuuri, koreograafia, animatsiooni kui ka arvutimängude vallas, eeldatakse residentilt, et residentuuri käigus kasutatakse ära mõne nimetatud valdkonna spetsialisti pädevusi.

Samuti peaks resident kaasama ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe tudengeid oma loometöösse, korraldades näiteks avatud tunde, töötube või arutelusid. Residentuuri lõpus toimub valminud töö avalik ettenäitamine.

Texase A&M Ülikool pakub residendile 10 000 dollarit stipendiumit, majutust ülikoolilinnakus, kontoripinda ja ligipääsu ülikooli ruumidele ning abi USA viisa taotlemisel.

Rohkem infot leiab Texase A&M Ülikooli kodulehelt.

Foto: Texas A&M University