Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teretulemast Eesti Teatri Agentuuri uuele kodulehele!

09.02.2009 15:47


Eesti Teatri Agentuur

SA Eesti Teatri Agentuur loodi Eesti Näitemänguagentuuri ja Eesti Teatriliidu Teabekeskuse ühinemise baasil 2007. aastal. Asutajad on Eesti Teatriliit ja Eesti Etendusasutuste Liit.
Agentuuri eesmärgiks on vahendada teatrivaldkonda puudutavaid autoriõigusi, edendada Eesti näitekirjandust, koondada ja edastada teatriinfot, tutuvustada Eesti teatrit välismaal ning koguda ja publitseerida Eesti teatristatistikat.

Sihtasutuse Eesti Teatri Agentuur nõukogus on Rein Oja (esimees), Ain Lutsepp, Marika Tint, Raivo Põldmaa ja Tõnu Lensment, juhataja on Ott Karulin. Agentuur oma viie töötajaga asub aadressil Väike-Karja 12, III korrus ning samas on tööpäeviti kell 10-17 võimalik laenutada Eesti ja välismaist dramaturgiat (dramaturg Heidi Aadma, tel: 6282 342, e-post heidi@teater.ee) ning küsida teatriinfot (teatriinfo koordinaator Marion Ründal, tel: 6282 330, e-post: marion@teater.ee).

Uus agentuur võtab üle kõik Eesti Näitemänguagentuuri kolmeteistkümne tegutsemisaasta jooksul sõlmitud lepingud ning jätkab 1995. aastal alustatud näidendivõistluste korraldamist. Samuti jätkatakse Eesti algupärandite tõlgete tellimist.

Teiseks uue agentuuri tegevusvaldkonnaks on teatriinfo kogumine, edastamine ja vahendamine. Eesmärgiks on tutvustada nii Eesti teatriprofessionaalidele välisteatris toimuvat kui välisfestivalidele Eesti teatrit. Oluline on Eesti teatriinfo koondamine Eesti vaatajale leheküljel teater.ee, millest mõne aasta jooksul peaks saama esmane Eesti teatriinfo allikas.

Eesti Teatri Agentuur jätkab ka Teatriliidu Teabekeskuse poolt alustatud riigi poolt doteeritavate teatrite repertuaari- ja majandusstatistika koondamist ja publitseerimist. Tänaseks on ilmunud teatristatistikad 2004., 2005., 2006. ja 2007. aasta kohta (lisainfo teatriinfo toimetaja Tiia Sippol, tel: 6282 330, e-post: tiia@teater.ee).