Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teo Maiste 75!

28.02.2007 19:39

Kauaaegsel Estonia teatri solistil Teo Maistel täitus täna 75 eluaastat. Juubilar astub täna üles Verdi ooperis "Nabucco".

Üle nelja aastakümne Estonia solistina publikut rõõmustanud bass Teo-Endel Maiste saab täna kolleegide ja austajate õnnitlusi 75. juubeli puhul. Juubilar astub tänasel "Nabucco" etendusel üles Baali suurpreestrina - rollis, mida ta on edukalt mänginud juba üle 10 aasta.

Teo-Endel Maiste on sündinud 1932. aastal Võrus. Eesti rahvale osaks saanud saatuse keerdkäigud viisid temagi Siberisse, kus ta õppis aastatel 1957-1958 Novosibirski Konservatooriumis. 1962. aastal lõpetas ta Tallinna Konservatooriumi Jenny Siimoni lauluklassi. Aastatel 1960-1965 oli ta "Vanemuise" solist. Alates 1965. aastast on Teo Maiste Rahvusooper "Estonia" solist. Ooperirollide kõrval on ta tegutsenud vokaalsümfooniliste suurvormide solistina ja laulupedagoogina.

Tema repertuaaris on üle saja rolli, sealhulgas Mölder (Dargomõžski "Näkineid"), Boriss (Mussorgski "Boriss Godunov"), Ramfis, Attila, Philipp II ja Suurinkvisiitor (Verdi "Aida", "Attila", "Don Carlo"), Igor ja Galitski (Borodini "Vürst Igor"), Parun Ochs (R. Straussi "Roosikavaler"), Porgy (Gershwini "Porgy ja Bess"), Leporello (Mozarti "Don Giovanni"), Cyrano (Tambergi "Cyrano de Bergerac"), Peaminister ja Kagler (Straussi "Viini veri"), Lempelius, Friesner (Tubina "Reigi õpetaja", "Barbara von Tisenhusen") jpm.

Arne Miku lavastatud Verdi ooper "Nabucco" on Estonia praeguses mängukavas üks kõige kauem mängitud lavastusi. Esietendusest 27. septembril 1996 on möödunud juba üle kümne aasta ja mängukordi on olnud ligi sada, kuid publiku huvi on endiselt aktiivne. Siiski selleks, et jõuaks lavale ka uued lavastused, on "Nabucco" Estonia laval viimaseid kordi.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
+372 50 68 194,
eero.raun@opera.ee,
www.opera.ee