Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Telliskivis avab uksed uus kaasaegse tantsu lava

04.09.2014 15:27

1. oktoobril avab Sõltumatu Tantsu Ühendus uhiuue kaasaegsele tantsule keskenduva lava Telliskivi loomelinnakus.

Saalis, millel nimeks Sõltumatu Tantsu Lava, saab alates oktoobrist kolmapäeviti ja neljapäeviti näha Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut. Ühtlasi astub Sõltumatu Tantsu Ühendus edaspidi üles Sõltumatu Tantsu Lava nime all.

Sõltumatu Tantsu Ühendus on vabakutseliste tantsukunstnike ja -organisatsioonide loodud produktsiooni agentuur, mis tegutseb juba 2005. aastast ja on üheksa aasta jooksul toonud välja ja esitanud nii kohalikke kui rahvusvahelisi nüüdistantsu lavastusi ning loomekeskkondade näol avanud ruume ideede vahetuseks ja analüüsiks tantsukunstnike ja selle huviliste vahel. Sõltumatu Tantsu Ühenduse all on lavastusi loonud teiste seas Fine5 Tantsuteater, Teet Kask, Mari Mägi ja Kaja Lindal, Külli Roosna ja Kenneth Flak, Karl Saks ja Sveta Grigorjeva.

Sõltumatu Tantsu Ühendus pakib oma asjad senises asupaigas Okasroosikese Lossis ning hõivab värskelt valminud ruumid aadressil Telliskivi 60A. Uus lava võtab suuna tulevikule seades ambitsiooniks kujuneda innovaatiliseks sulatusahjuks ning avatud ekspermentaalplatvormiks neile uue põlvkonna koreograafidele, kelle jaoks kunst ei saa iial valmis.

Sõltumatu Tantsu Lava loomingulise tegevuse suunanäitajateks on esimesel kahel aastal etenduskunstnik Erik Alalooga ning koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, kes on ühtlasi maja residendid. Üheskoos on Sõltumatu Tantsu Lava eriliseks fookuseks kujunenud illusioon töötada välja projekt, mille lõpptulemiks oleks unikaalne ja lihtsalt ümber kujundatav lavaruum vastavalt kunstilistele vajadustele kaasates sellesse diskussiooni tantsukunstnikke, stsenograafe, insenere, arhitekte ja disainereid.

Jälgi mängu: www.stl.ee

Pressiteate koostanud: Evelin Lagle
Lisainfo: Triinu Aron
STLi eestvedaja
triinu/at/stu.ee