Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tele2 kinkis Rahvusooper Estoniale korteri

11.06.2014 15:34

11. juunil avati Estonia majas pidulikult külaliskorter, mille renoveerimist toetas rahvusooperi peasponsor Tele2. Uues korteris majutatakse lavastuste väljatoomisega seotud külalissoliste, -dirigente ja -lavastajaid.

„Lavastaja viibib enne esietendust sageli kaks kuud järjest kohapeal ja hotellituba ei ole pingelise töö perioodil elukohana kõige parem lahendus,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Korterite üürimine Tallinna kesklinnas maksab aga teadagi mitte vähe. Nüüd hoiame aastas kenakese summa kokku.“  

Rahvusooper Estonia külaliskorteris pajatavad teatri kultuuriloost ja annavad inspiratsiooni tuntud lauljate fotod ja esemed. Korteri igast aknast avanevad suurepärased vaated pargile ja vanalinnale.

Tele2 juhi Argo Virkebau sõnul on pikkadel välisreisidel oluline pere ja lähedastega sidet pidada ning seepärast kinkis ettevõte korterisse lisaks tahvelarvuti ja ultramoodsa virtuaalse klaviatuuri Epic, mis ühildub erinevate mobiilsete seadmetega.

Korteri soolaleivapeol võtsid külalisi vastu teatrijuht Aivar Mäe, Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur, ooperisolist Heli Veskus ja Tele2 juhatuse esimees Argo Virkebau, kes ühtlasi kinnitasid tähtede seinale esimese külalise – „Armujoogi“ lavastaja Georg Malviuse päevapildi. Uuel hooajal on esimesteks külalisteks ooperi "Rinaldo" lavastaja William Relton ja balleti "Uinuv kaunitar" kunstnik Peter Docherty Inglismaalt, "Tsirkusprintsessi" lavastaja Thomas Mittmann Saksamaalt, Sibeliuse juubelikontserdi solist Henning Kraggerud Norrast ja "Cardillaci" lavastaja Vilppu Kiljunen Soomest.

Täna allkirjastati Tele2 ja Rahvusooper Estonia vahel uus sponsorleping. Tele2 toetusel lavastub sügisel Estonias lastelavastus „Väike prints Hamlet“. Ettevõte toetab teatrit 115 000 euroga. 


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia