Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Teisel pool” Rakvere Teatris

13.12.2008 09:56

13. detsembril esietendub Rakvere Teatri vastremonditud väikeses majas Conor McPhersoni "Teisel pool", mille lavastas Üllar Saaremäe.

Aeg-ajalt on hetki, mil inimesed satuvad üksteisele väga lähedale ning valla pääsevad lood. Väikeses Iiri külakolkas on tilluke kõrts, kus külamehed on õhtust-õhtusse ja aastakümneid kokku saanud, et juua pint õlut, teha mõni suits ja niisama juttu rääkida. Väljas vihiseb tuul, toas köeb kamin ja kraanist voolab õlu. See on kodune ja mõnus, see on Iirimaa.

Ühel õhtul aga tuleb kõrtsi noor naine pealinnast ning ühtäkki sekkub igaõhtusesse kõrtsiolemisse midagi, mis tuleb teiselt poolt. Sealt, kus elavad haldjad ja sünnivad legendid.

"Teisel pool" lavastas Üllar Saaremäe, iiri külakõrtsi õhustiku lõi kunstnik Vadim Fomitšev, muusikaliselt kujundas Peeter Rästas, tõlkis Peeter Sauter. Mängivad Erni Kask, Ülle Lichtfeldt, Peeter Rästas, Toomas Suuman ja Velvo Väli.

Hooaja lõpuni mängitakse lavastust ainult Rakvere Teatri väikeses majas ning etendusega kaasneb ka iiri õhtu söögi ja joogiga.