Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teet Kasest saab Balletto di Milano koreograaf

12.09.2017 10:11

Teet Kask
Septembrist 2017 alustab Teet Kask tööd koreograafina (resident choreographer) Itaalias Balletto di Milano’s, kunstide mekas Milano linnas. See on esmakordne, kui sellise positsiooni pälvib Eesti koreograaf.

Teet Kask ütles, et ennekõike tähendab see, et oma oskustes on saavutatud tase, mis omab rahvusvahelist kõlapinda. "Antud staatus võimaldab mul veelgi enam pühenduda loomingule ning saavutada omanäolist mõjukat tulemust. Usun, et usk järgida seda, mis loob rõõmu ning vastavate valikute tegemine ja selle nimel higistamine ning kompromissitu jagamine on viinud mind sinnamaani."

Esimene lavastus, millele Kask koreograafia loob, näeb Balletto di Milano's päevavalgust juba novembris 2017. Selleks on kaasajastatud originaalversioon Tšaikovski balletist "Luikede järv".

Eestis saab Teet Kase loomingut näha Vaba Lava teatrikeskuses, kus 19. septembril esietendub Alexandre Zeffi (FR) visuaal-poeetiline teatriinstallatsioon "Big Data", mille juures Kask on olnud osaline koreograafina. Lavastuses astuvad üles näitlejad Mirtel Pohla ja Jarmo Reha ning tantsijad Marita Weinrank ja Jevgeni Grib. Etendused on inglise keeles, eesti-, vene- ja prantsuskeelsete subtiitritega.

Foto: Teet Kase erakogu


Teate edastas:
Piret Jaaks
5085255
www.vabalava.ee