Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatriuurijate ja -kriitikute aastakonverents keskendub muusikale

13.10.2023 12:00

10. kuni 11. novembril 2023 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis (A404) Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühenduse aastakonverents "Muusikateater ja muusika teatris".

Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühenduse 2023. aasta konverentsil "Muusikateater ja muusika teatris", mis toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Kultuuriteaduste ja Kunstide Doktorikooliga, võetakse vaatluse alla muusikateater ning muusikaline ja helikujundus sõnateatris ja etenduskunstis.

Muusika täidab teatris erinevaid rolle. See võib funktsioneerida etenduse strukturaalse alusena, kõiki teisi elemente allutava baastekstina (näiteks klassikaline numbriooper), kuid see võib olla ka kontekst ehk miski, mis olemasolevaga suhestub, seda ümber mõtestab või kommenteerib (näiteks muusika traditsioonilises sõnalavastuses). Lisaks sellele suureneb pidevalt žanriliselt hübriidsete teatrivormide hulk, milles muusika suhe teatri teiste elementidega pole üheselt määratletud ja võib olulisel määral varieeruda juba teatrilavastuse või lausa etenduse sees.

Erinevaid kunstiliike ühendava vormina on teatri areng mõjutatud ka kunstiliikide arengu seaduspärasustest. Sageli toimub erinevate kunstiliikide areng aga vastandlikes suundades, mis teeb just teatrist omalaadse konfliktse kohtumispaiga, kus esmapilgul võimatu saab võimalikuks. Muusikal on selliste konfliktide mahendamisel, võimendamisel või loomisel oluline osa.

Konverentsi eesmärgiks on muusika muutuvaid suhteid teatriga kaardistada võttes arvesse nii ajaloolisi, ühiskondlikke kui ka kultuurigeograafilisi külgi.

Konverentsi ajakava leiab siit:

Foto: Pixabay