Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatritudengite üle-Eestilisest “Juunituurist” sai osa ligi 600 külastajat

24.06.2015 21:05

Äsja lõppes TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala 10. lennu viimane ühine ettevõtmine – ringreis lavastusega "Juunituur". Nädala jooksul külastas üheteistkümnes linnas toimunud etendusi kokku ligi 600 inimest. Ka väikekohtades nagu Rõuge ja Märjamaa olid inimesed teatritudengeid vaatama tulnud. 

Rohke publikuarv oli üllatuseks mitmelpool ka kohalike kultuurimajade töötajatele, sest pooled etendustest toimusid päevasel ajal. Püstiaplausi teenisid teatri Must Kast ja Endla teatri värsked kutselised näitlejad välja nii Tallinnas kui ka Viljandis. Tallinnas tehti ühtlasi ka ligi 150-ne külastajaga publikurekord.

Juunituuri stsenarist ja lavastaja Kaija M Kalvet on publiku positiivse tagasiside ja õnnestunud tuuri üle rõõmus ja samas üllatunud: "Saalid olid täis ja publik võttis lavastuses kostunud naljad vahetu reaktsiooniga vastu. Valitud spetsiifilise teemaga ehk teatrikoolis õppimisega, aga ka unistuste nimel pingutamisega, leidsid enamus vaatajad kuuldud tagasiside põhjal isikliku seose," ütles Kalvet.
Musta Kasti Juunituur
Juunituuril tegid kaasa:

Näitlejad: Birgit Landberg, Laura Niils, Kaija M Kalvet, Jaanika Tammaru, Liina Leinberg, Fatme Helge Leevald, Märt Koik, Rauno Polman, Kaarel Targo, Silver Kaljula, Lauri Mäesepp, Mihkel Kallaste, Lennart Peep, Sander Rebane, Karl Edgar Tammi, Kristo Veinberg ja Kristjan Lüüs
Muusikud: Kaarel Kuusk ja Ainar Toit
Valgus: Jari Matsi
Heli: Peter Suškov