Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatriterminoloogia sõnastik sai taas täiendust

01.03.2023 16:29

Eesti Teatri Agentuuri kodulehel olevat teatriterminoloogia sõnastikku on taas toimetatud ja täiendatud. Teatrisõnastikust leiab 2023. aasta märtsi seisuga üle 100 teatritermini koos selgituste ja kasutusnäidetega.

Teatriterminoloogia töörühm täiendas, analüüsis ning aja- ja teemakohastas eelmistel aastatel sõnastatud termineid. Kaardistatud teemagruppidest on analüüsi läbinud üle 120 termini, neist 107 on kantud Ekilexi andmebaasi, mille kaudu on need nähtavad Sõnaveebis ja ühise nimekirjana välja toodud ka agentuuri kodulehel. 2022. aastal lisandusid sõnastikku näiteks "dramaturgia", "etendusanalüüs", "publiku kujundamine", "performatiivsus", "teatriõpetus" ja "teatripedagoogika", aga ka "portaallava" jpt.

Töörühm plaanib tegevust jätkata ning on valmis koostööks ja avatud ettepanekutele, mis nii ühtlustaksid kui ka arendaksid teatriväljal kasutatavat sõnavara. Samuti oleme avatud ettepanekutele etenduskunsti termini mõtestamisel. 

2017. aastal tööd alustanud teatriterminoloogia töörühma eesmärk on teatriterminite analüüsimine, vähekasutatud mõistete kinnistamine ja ühtse terminisõnastiku loomine. Terminitöös lähtutakse mõistepõhisusest. Komisjoni katusorganisatsiooniks on Eesti Teatri Agentuur ja liikmeteks Heidi Aadma, Liisi Aibel, Karin Allik, Luule Epner, Liina Jääts, Madli Pesti, Anneli Saro ja Tiia Sippol.

Täname sisuka koostöö eest teatrikunstnik Liina Unti, toetuse eest Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Keele Instituuti.

Lisainfo ja ettepanekud:
Tiia Sippol
[email protected]