Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatriteaduse tudengid ja Tartu Uus Teater lükkavad käima värske vestlussarja

15.09.2021 10:21

Teatriteaduse Üliõpilaste Looži ja Tartu Uue Teatri koostöös sündiva vestlusõhtute sarja fookuses on Tartu teatrielu alates 1990ndatest ja lõpetades lennukate tulevikuvaadetega. Sarja esimene vestlus toimub juba järgmisel teisipäeval, 21. septembril 2021 kell 19.00 Tartu Uue Teatri väikses saalis, kui arutellu astuvad Emajõe Suveteatri loominguline juht Andres Dvinjaninov ja Tartu Ülikooli teatriteaduse professor Anneli Saro. Vestlusõhtut modereerib teatriteaduse tudeng Kaisa-Kadi Pilt ning osalemine on kõigile huvilistele tasuta.

Esimese arutelu teema on 1990ndate suveteatribuum Tartus. Räägitakse Emajõe Suveteatri sünniloost ja selle menukatest lavastustest, arutledes, miks suveteater populaarseks sai ja mis teda muust teatrist eristas. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas suveteater aastatega muutus ning kas 1990ndatel püstitatud eesmärgid on nüüdseks saavutatud. Loomulikult on ka publik teretulnud vestlejatele küsimusi esitama.

Vestlusõhtute sari kestab kuni jaanuarini 2022 ning iga kuu toimub üks arutelu. Järgmisel korral, 19. oktoobril tuleb juttu Mati Undi loomeperioodist Vanemuises, kui kõnelema tulevad Vanemuise teatri näitleja Hannes Kaljujärv ja dramaturg Sven Karja.

Novembris võetakse luubi alla sajandivahetuse uued tuuled Tartu teatrielus, kõnelejateks lavastajad Taago Tubin ja Margus Kasterpalu ning kirjandusteadlane Jaak Tomberg. Detsembris tulevad Tartu väiketeatrite juurdekasvust 2010ndatel rääkima teatriteadlane Hedi-Liis Toome ja ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov. Vestlussari lõppeb jaanuaris tulevikuvaatega, kui oma mõtteid Tartu tulevikuteatrist tulevad jagama Tartu 2024 programmikoordinaator Erni Kask ja Tartu loomemajanduskeskuse endine juht Kristiina Reidolv.

Vestlusõhtute sarjal saab silma peal hoida Facebookis ja Tartu Kultuuriaknas, kuhu on lisatud kõik arutelude kuupäevad. Vestlusi saab hiljem järele kuulata taskuhäälingust "tARTu hääl".