Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrit Hiiumaal Hea Energia Festivalil

18.06.2009 19:09

Hea Energia Festival (HEF) 22.–26. juulil Hiiumaal toob Kärdla elektrijaama ja selle õuele teatri, muusika ja toidukunsti. HEFi lavastus "Ei teki ega kao" on valminud spetsiaalselt Kärdla elektrijaama jaoks, inspireerituna sealsest keskkonnast ja lugudest. 30 aastat vaikselt seisnud elektrijaam täitub uue energiaga ja kutsub end laadima.

Lavastus viib publiku aastasse 1972 ja esitab mõned võimalikud, fiktsiooni ja tegelikkust kokkusegavad pildid inimestevahelisest energiast. Lavastus koosneb lühietendustest, mis toimuvad üheaegselt erinevates ruumides. Publiku liikumine etenduspaigas on suunamata ja vaba. Lavastaja Siret Paju sõnul mängib kunstilise kogemuse puhul olulist rolli etenduse keskkonna, näitlejate ja külastajate vastastikmõju, kus tegelik reaalsus sekkub pidevalt n-ö loo reaalsusega. Seetõttu on etendustel toimuv alati lõpuni määramatu ja jätab ruumi ootamatule.

"Ei teki ega kao" lavastaja on Siret Paju, kunstnik Airi Eras, muusikaline kujundaja Lauri-Dag Tüür. Mängivad Maarja Mitt (Vanemuine), Kadri Lepp (Ugala), Veiko Tubin (Tallinna Linnateater), Janek Vadi (Ugala), Martin Mill (Ugala), Terje Pennie.
Näidendi autorid on Kerli Adov, Jaan  Aps, Liis Lukk, Hiri Müüripeal ja Siim Nurklik.

Lisaks teatrile on HEFil kohal muusika ja toit. Hea muusika eest hoolitseb bänd 3 Pead (koosseisus Annie Rist, Janek Murd ja Erkki Tero), kelle kontserdid toimuvad igal õhtul pärast etendusi. Head energiat kõhu kaudu saab elektrijaama õuekohvikust Särts, kus valmistab hiiumaist ja tervislikku toitu tippkokk Ants Uustalu.

Etendusi mängitakse viiel õhtul, igal õhtul mahutab elektrijaam 150 külastajat. HEFi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis. Täpsem info HEFi kohta festivali kodulehel www.hef.ee .

Täiendav informatsioon:
Ere Naat
produtsent
tel 50 61 924
ere@arhipelaag.ee