Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Teatrisõbra laager 17.-19. märtsil 2014

21.02.2014 10:17

Kuna märts on teatrikuu, siis oodatakse kevadisel koolivaheajal 7-11-aastaseid lapsi mängulisse ja põnevasse teatrilaagrisse.

Külastatakse Linnamuuseumi filiaale Eduard Vilde ja A. H Tammsaare muuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Särevi Teatrituba. Loomingulisi ja harivaid tegevusi leidub kõigis neis külastatavates paikades. Teatri „köögipoolt“ aitab avada Linnateatri külastus.
Kolmel laagripäeval mängitakse põnevaid mänge, tutvutakse näitlejaametiga ja räägitakse näitekirjandusest.

Laager lõpeb esietendusega, kuhu publikuks on lahkesti palutud kõigi laste vanemad ja vanavanemad. Laagripäevad algavad kell 10.00 ja lõppevad kell 16.00.

Laagri kava:

Esmaspäev, 17. märts
10.00 Eesti Teatri-ja Muusikamuuseum
Alustame tutvumismängudega, misjärel tutvume kuulsate näitlejate esemetega muuseumi varakambritest. Mõned neist paistavad esmapilgul lausa kummalised ning tundub uskumatuna, mida kõike võivad kogutud asjad meile inimestest pajatada.
12.30 Lõuna
14.00 Linnateatri külastus. Linnateatris satume paikadesse, kuhu tavakülastaja ei pääse ning tutvume teatri „köögipoolega“.
15.30-16.00 Päeva lõpetamine Eesti Teatri-ja Muusikamuuseumis.

Teisipäev, 18. märts
10.00 Eduard Vilde muuseum
Vildel Kadriorus külas olles teeme tutvust kirjanikuhärraga ning tema kodus olevate esemetega. Samuti räägime näitekirjandusest, nuputame, meisterdame ja teeme pilti ka.
12.30 Lõuna
13.30 Särevi Teatrituba
Tutvume teatrimehe Andres Särevi koduga, kus siiamaani on hõljumas teatrivaim. Õpime näitlejatöö algtõdesid – teeme hääleharjutusi ja proovime läbi mängida erinevaid situatsioone. Lisaks näitlejatele töötab aga teatris veel väga palju erinevaid ametimehi, kelle töö vajab samuti tutvustamist.

Kolmapäev, 19. märts
10.00 A. H. Tammsaare muuseum
Kolmapäeva hommikul kohtume Tammsaare muuseumis ja lisaks armastatud kirjaniku koduga tutvumisele vaatame teatritegemisele veel mõne uue nurga alt – näiteks proovime teatrikriitiku ametit ning meisterdame reklaampalakateid. Ja kes teab, mida kõike toredat veel sellesse hommikupoolikusse mahtuda võib.
12.30 Lõuna
13.30 Särevi Teatrituba
Vestleme sellest, mida ja keda on vaja, et lavastus sünniks, jagame rollid, leiame sobivad kostüümid ning valmistume esietenduseks.
16.00 Laagri lõpuetendus vanematele.

• Laagri sihtgrupp: 7-11-aastased lapsed;
• Laager toimub: 17.03-19.03 kell 10.00-16.00;
• Laagri osalustasu: 32 € lapse kohta;
• Laagris hinnas on: harivad muuseumitunnid, Linnateatri külastus, töötubade materjalid, soe lõuna ja suupisted kõigil kolmel päeval;
• Laagrisse mahub 15 last.

Laagrisse registreerumine 11. märtsini: [email protected] või telefonil 6013232.

Rohkem infot leiate meie kodulehtedelt:
www.linnamuuseum.ee/vilde
www.linnamuuseum.ee/tammsaare
www.tmm.ee/teatrituba

Kohtumiseni Teatrisõbra laagris!